Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Banská Bystrica – Best of Expedičná kamera – Za polárnym kruhom

18. februára 2023 od 18:00 do 21:30

6,00€ – 15,00€

Srdečne vás pozývame na ďalšiu edíciu Best of filmov Expedičnej kamery v banskobystrickom múzeu SNP 18. februára 2023. Tentokrát sa zameriame na tému Cesta za polárny kruh. Nasledujúce premietania budú 9.3.2023 s témou Na dvoch kolesách a 22.4.2023 s témou Best of ženy.


18:00 BAFFIN BABES

Nórsko, Kanada, 28 min., ocenenie: najlepší dobrodružný film – ShAFF 2011
Najdlhšia lyžiarska, navyše čisto dámska expedícia: 1200 km cez arktickú pustatinu, pozdĺž ostrova Baffin. Nie je to práve prechádzka ružovou záhradou, pokiaľ vezmeme do úvahy 100 kilogramov nákladu na saniach, teploty okolo -40 stupňov a všade naokolo polárne medvede.


 

18:35 Crossing the ice

Austrália, 20 minút
Dvaja austrálskí dobrodruhovia, James Castrission a Justin Jones, sa vydávajú na nebezpečnú cestu naprieč Antarktídou a späť, a to bez akejkoľvek pomoci. Žiadne tažné psi, žiadny kite, žiadne zásobovacie tábory, iba dvaja muži ťahajúci na saniach svoje zásoby a prístrešok cez 2200 km nehostinného ľadu a mrazu.


19:00 Nord for Sola

Nórsko, 46 minút
Inge a Jørn sa vydávajú na sever, aby strávili 9 mesiacov v odľahlej zátoke arktického ostrova poblíž norského pobrežia. Postavili si domček z naplaveného dreva a jedli potraviny po záruke, ktoré by inak obchody vyhodili. Ale nezabudli na svoje surfovacie dosky – ich nejväčšiu motiváciu pre arktické dobrodružstvo. Pretože vzdialená zátoka skrývá dobre strážené tajemstvá, niektoré z najlepších vĺn pre surfovanie na svete.

 


20:00 Sibírsky traverz

Kanada, 28 minút
Dokument mapuje 9 288 km dlhú lyžiarskú výpravu po najdlhšej železnici sveta – Transsibírskej magistrále. Zvládnuť celú trasu z Vladivostoku až do Moskvy môže byť zdĺhavý a nudný zážitok, pokiaľ si neurobíte pár zastávok. A keď máte so sebou lyže, nudiť sa rozhodne nebudete. Tím špičkových lyžiarov a filmárov zo svetoznámych Sherpas Cinema sa po tejto slávnej trase vybralo, aby sa zoznámili s miestnou komunitou a preskúmali sibírský prašan. Čaká nás zastávka v odľahlej divočine na hore Mamay poblíž Bajkalu, snehové búrky v horskom stredisku Sheregesh i návšteva loveckej dedinky, kde si obyvatelia vyrábajú vlastné lyže.


 

20:30 Pavol Barabáš – Polárnik

Slovenská republika, 56 minút
Vo svete ho uznávajú, doma o ňom vie len málokto. Peter Valušiak má za sebou zhruba dve desiatky výprav do polárnych oblastí sveta. V roku 1998 sa mu s tromi Rusmi podaril (ako prvým v histórii) výkon z kategórie snov: prejsť bez cudzej pomoci od brehov Ruska naprieč zamrznutým morom Arktídy cez Severný pól až k brehom Kanady. Dlhé roky ho vábi ďalšia výzva, o ktorú sa už niekoľkokrát pokúšal. Chce prejsť zo stanice Novo naprieč Antarktídou cez Južný pól. Film Polárnik je portrétom človeka, ktorý sa pokúša prežiť sám pri prechode najchladnejším kontinentom.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 8€, alebo 5€ na posledný film. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
18. februára 2023
Čas:
18:00 do 21:30
Cost:
6,00€ – 15,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Múzeum SNP
Kapitulská 23
Banská Bystrica, 97559 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available