Press

Cieľom festivalu je inšpirovať ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Aby sme mohli inšpirovať čo najviac ľudí, budeme vďační za podporu médií, ktorá nám v minulosti veľmi pomohla. V prípade otázok nás prosím kontaktujte na press@cestounecestou.sk.

Aktuálne
Aktuálne tlačové správy a podklady
Logo festivalu
Fotografie
O festivale
Novinárska akreditácia
O festivale v skratke
Festival Cestou necestou je najväčší putovný cestovateľský festival na Slovensku. Funguje od roku 2013 a navštívil už desiatky miest po celom Slovensku. Dvakrát ročne sa koná hlavný festival v Bratislave, kde pravidelne počas roka prebiehajú cestovateľské večery Cestami necestami, organizujeme filmové večery s cestovateľskou tematikou, prinášame premietania 3D fotografií aj zahraničných hostí. Okrem toho festival putuje na turné po slovenských mestách. Diváci sa môžu tešiť na zaujímavé rozprávanie dobrodruhov z ciest po celom svete, úžasné fotky a dychberúce zážitky.
Je podujatie určené najmä pre dobrodruhov?
Naša planéta je úžasné miesto a stále viac ľudí má možnosť cestovať. Ak aj nepatríte medzi dobrodruhov, určite si radi pozriete, ako to vyzerá v rôznych kútoch sveta. Chceme prezentovať zaujímavé destinácie, pestrofarebné kultúry a alternatívne spôsoby cestovania. Uvidíte tu digitálnych nomádov, teda ľudí pracujúcich cez internet odkiaľkoľvek na svete, dobrovoľníkov, stopárov, couchsurferov (komunita ľudí, ktorí u seba hostia zadarmo cestovateľov), peších turistov, cyklistov, motorkárov, posádky starých aj nových áut, potápačov, horolezcov, ultramaratóncov, rodičov s malými deťmi, dcéry na cestách s mamami dôchodkyňami… Garantujeme, že vás navnadíme aj na vaše cesty. A možno nám prídete porozprávať o svojich zážitkoch nabudúce aj vy. A keď sa rozhodnete vyraziť na expedíciu, určite ju prihláste do nášho Expedičného fondu a možno práve vám prispejeme na cesty.
Archív mediálnych výstupov
Jeseň 2015
Jar 2015
Jeseň 2014
Archív (postupne pridáme na web)