Všetky aktivity OZ Cestou necestou vyplývajú z našich 3 hodnôt, ktoré vyznávame. Riadime sa nimi ako v našom internom organizačnom tíme, tak aj navonok pri organizácii cestovateľských podujatí. Slúžia nám ako oporné body a sú to:

Inšpirácia

Naše motto znie: „Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané“. Prinášame Vám nespočet inšpiratívnych cestovateľských prezentácií. Dávame príležitosti mladým dobrodruhom ale aj skúseným vášnivým cestovateľom, turistom, horolezcom, vodákom a každému, kto sa s ostatnými vie podeliť o niečo nové, zaujímavé a inšpiratívne. Pre dobrovoľníkov vytvárame priestor pre sebarealizáciu, ponúkame príležitosť rásť a púšťať sa aj do nevídaných bláznivých projektov, ktoré si často vyžadujú odhodlanie. Je z nás cítiť energiu, ktorú vkladáme do každej aktivity rovnako ako aj energiu, ktorá z nás srší von, pretože robíme veci, čo nás bavia a napĺňajú.

Srdce

Do všetkých vecí, ktoré robíme, vkladáme srdce – či už je to príprava podujatia, oslovovanie nových prezentujúcich či hľadanie nových dobrovoľníkov. Všetko čo robíme, robíme so srdcom a najlepšie ako vieme, pretože nás to baví. Baví nás spoločne rásť. S dobrovoľníkmi budujeme dlhodobé osobné vzťahy a vzájomne zdieľame spoločné zážitky. Festival funguje iba vďaka zanietenej práci a ochote dobrovoľníkov.

Spájanie

Spájame skúsených nadšených cestovateľov so začínajúcimi cestovateľmi, ktorí sa potrebujú odhodlať vyraziť na cesty. Pomaly ale isto vytvárame komunitu dobrovoľníkov po celom Slovensku. Komunitu ľudí, ktorí vyznávajú rovnaké hodnoty a radi inšpirujú ľudí k cestovaniu a prebádaniu nových miest. V neformálnej atmosfére Vám prinášame najrôznorodejšie osobnosti, ktoré máte možnosť spoznať a získať tak nové kontakty do života. Vytvárame nové a upevňujeme staré priateľstvá.

PRIDAJ SA K NÁM DO TÍMU

Za mentoring pri spracovaní hodnôt organizácie ďakujeme Lucii a Braňovi z Programu expertného dobrovoľníctva a Janke Oravcovej (vedúcej riadenia dobrovoľníkov v Bratislave) za spracovanie do tejto podoby.

V roku 2015 sme zriadili Expedičný fond, pomocou ktorého podporujeme expedície Slovákov po celom svete.