Precestoval si niečo zaujímavé a chceš sa o svoje zážitky podeliť? Je to jednoduché.

 1. Prečítaj si tipy na to, ako napísať dobrý článok nižšie, aby mal čo najväčšiu čítanosť.
 2. Zaregistruj sa na našom webe a pošli nám článok na schválenie. Ak nebude vonku do pár dní, prosím, napíš nám email.
  • okrem článku prosím priraďte v editore aj ilustračnú fotku, aj v prípade, že máte video
  • všetky fotky (vrátane ilustračných) dávajte svoje, alebo tie, na ktoré máte licenciu na použitie (nenahrávajte fotky len tak stiahnuté z internetu)
  • keď máte video, stačí len link na youtube či vimeo + napíšte nadpis a popis aspoň na pár riadkov (všetko s diakritikou), aby sme vedeli ako upútať ľudí
  • v článku nie je možné umiestňovať affiliate odkazy
 3. V prípade otázok píšte na: info@cestounecestou.sk.

Ďakujeme

Pár tipov, ako napísať skutočne dobrý článok

Napísať dobrý a pútavý článok, ktorý prinesie čitateľovi určitú hodnotu je len základom úspechu. Aby sa totiž článok dostal k cieľovej skupine čitateľov, musí byť vo vyhľadávači dohľadateľný. Znamená to asi toľko, že keď zadáš do tvojho obľúbeného vyhľadávača (google) frázu, ktorú hľadáš, článok sa objaví na prvých pozíciách. Sú to zároveň pozície, na ktoré ľudia najviac klikajú.

Ako by teda taký správny článok mal vyzerať?

Môžeš byť akokoľvek dobrým a kreatívnym pisateľom, pokiaľ nedodržíš niekoľko dôležitých zásad, šanca na zobrazenie článku na zaujímavých pozíciách markantne klesá. V nasledujúcej časti sme sa ti rozhodli pripraviť pár jednoduchých tipov ako na to.

 • Píš jedinečne a kreatívne. Google totiž nemá rád kópie a originalitu textu odmení. Nájdi si svoj jedinečný štýl, ktorý je pútavý a zároveň ti vyhovuje
 • Názov článku by mal byť pre čitateľa výstižný a zároveň pútavý,  ideálne je aby obsahoval kľúčové slovo
 • Text by mal byť logicky štrukturovaný, prehľadný a ľahko čitateľný. Používaj podnadpisy, odrážky a číslovanie.
 • Do článku vkladaj obrázky – ideálne svoje. Pokiaľ sa predsa rozhodneš použiť obrázok, ktorý nie je tvoj autorský, nezabudni použiť zdroj. Obrázok pred vložením do textu vždy ulož a premenuj.
 • Článok by mal obsahovať kľúčové slová, ale nie nimi byť prepchatý. Nezabúdaj, že píšeš v prvom rade pre ľudí, nie pre vyhľadávače.
 • Prelinkovanie zvyšuje autoritu článku. V prípade blogového článku pridaj aspoň niekoľko relevantných odkazov z domovského webu (cestounecestou.sk) a jeden alebo dva odkazy z relevantného spoľahlivého externého webu.

Ako správne hľadať kľúčové slová?

Pýtaš sa, čo sú to tie kľúčové slová a na čo ich treba? Sú to výrazy, ktoré čitateľ najčastejšie zadáva, aby sa dostal k potencionálnemu zdroju informácií.

Ako ich ale nájsť aby boli relevantné. Je na to niekoľko spôsobov, prikladáme niekoľko z nich:

Google našepkávač