Ďakujeme vám za komentáre vo formulároch, ako aj na facebooku. Tu je iba malý zlomok…

Ohlasy na festival v Bratislave v novembri 2023

 • Za mňa najlepší cestovateľský festival, chodím pravidelne, vždy je iný, pestrý a obohacujúci. Robíte to skvele, vďaka vam som začala aj ja cestovať, ešte raz srdečne ďakujem 👍
 • Najlepšie spracovaná prednáška – dronove zábery,faktické a číselné info,kalkulácia výletu,za slovným popisom zároveň vždy obrázok,tiež zaujímavý spôsob precestovania celého ostrova. Veľmi inšpiratívne. Hlavne sa nehrala za každú cenu na len low-cost cestovanie a šetrenie. (Patrícia Mrázková – Magická krajina Vikingov – Islandské naj)

Ohlasy na festival v Bratislave v marci 2023

Viera Orosová – 1000 kilometrov do Santiaga

 • Veľmi dobrá prezentácia, inšpirujúca a plná praktických tipov, vzhľadom k tomu že sa sama v budúcnosti chystám absolvovať púť do Santiaga de Compostela” na prezentáciu
 • Prednaska o cestach do Santiaga bola velmi inspirujuca, vdaka tomu sa chystam na cestu

Michal Foltýn – Island – naprieč krajinou ohňa a ľadu

 • Krasne zábery z Islandu, veľmi dobrý komentár zo strany prezentujúceho. Cestu na Island sme plánovali a po tejto prezentácií sme ešte viac motivovaní ísť a itinerár prezentujúceho nám bude inšpiráciou. Hodinka prezentácie ubehla veľmi rýchlo, kľudne mohla byť prezentácia aj dlhšia 🙂
 • Velmi dobre spravena prezentacia, ktora aj dobre ukazala ako si spravit 8 dnovy vylet na island. Prednasajuci bol sympaticky a bolo vidiet,ze ho bavi cestovat.

Amin Nakhlé – 40 000 km naprieč Amerikou

 • Veľmi zábavná prezentácia. Na podobný trip by sme sa určite nepodujali, ale veľmi sa nám páčila prezentácia. Bola trochu ako stand up show čím dobre oživila celý zážitok z festivalu. 🙂
 • Amin má úžasný dar lahkosti a nadhľadu, ktorý preniesol aj do tejto prednášky. Publikum a aj ja sme sa výborne bavili, hoci si myslím, že určite zažil momenty, v ktorých mu nebolo úplne do smiechu.

Peter “Becko” Ondrejovič – Fenomén Venezuela

 • Mega inspirativne, treba aj 2 hodiny
 • Uzasna a skvela prezentacia!Velmi zaujmava, krasne fotky a videa a vtipny prednasajuci. Takto si predstavujem dobru cestovatelsku prezentaciu.

Michal Tlelka a Radovan Hanko – Pakistansko – indicko – nepálske šialenstvo

 • Toto bola pecka. Pre mňa najlepšia prednáška zo všetkých ktoré sa mi podarilo v sobotu stretnúť. Rešpekt. Chlapom sa podarilo publiku ukázať, že krajina pred ktorou má veľa ludí strach, má svoj zvláštny rád, pravidlá a neskutočnú špecifickú krásu. Ako aj ostatné. Podané humorne, s energiou, s pokorou.
 • TOP! Trefne nazvaná – vtipná, pútavá, záživná prezentácia dvoch “uvoľnených – pohodových”šialencov:)
 • Trošku freestyle prezentujúcich ale veľmi milé, priateľský podané, vtipné, pútavé a inšpirujúce – do toho spríjemnie v podobe spevu a gitara. Tlieskam 🙂
 • Pohodicka salala z tychto dvoch ludi, velmi dolezite. Hned by som isla, clovek ma chut sa k nim pridruzit a uzit si naozajstne dobrodruzstvo – takto si predstavujem ja osobne cestovanie. Velka sranda, radost a inspiracia.

Marián Grofčík a M.Fabšík – Lada Svetom Best Of & Goodbye

 • Nepotrebuje komentár. Dlho som sa tak nezasmial.
 • Chalani priniesli touto prednáškou zábavu a humor. Mladý duch dobrodružstva s Ladou sa veľmi páčilo publiku.

Ľuba Lapšanská, Tomáš Smejkal, Phoebe a Lolo – Na cestách so štvornožcami

 • TOP! Úžasná, pohodová, príjemná, inšpirujúca, nápaditá prezentácia sympatického, milého – “vyrovnaného” páriku pri ktorej som si uvedomila, že všetko sa dá keď sa chce, aj cestovanie so psíkmi je možné kamkoľvek, akokoľvek:) Obmedzenia sú len v našich hlavách.

Ondrej a Zuzka Brichtovci – Cestujeme v malom – Východné Turecko a Kaukaz

 • Opäť iný pohľad – pár na cestách vo veľkom nemeckom aute 🙂 – páči sa mi rôznorodosť tém, ktoré sa na festivale prezentovali.

Peter Greša, Katarína Grešová – Nezvyčajné indické dediny

 • Skvele! Uzasna a velmi zaujmava a inspirujucq prezentacia. To najlepsie na zaver. Plna sala hovori o vsetkom. Uzasna tema, prezentacia, prednes, fotky. Pacila sa nam aj interaktivna zlozka- kviz,ktora to obohatila. Jedna z top prednasok celeho festivalu. Nezabudnutelna.

Táňa Hadarová – Na alžírskej kávičke – O najväčšej krajine Afriky a ako sa po nej cestuje

 • O Alžírsku, ako o destinácii som nikdy neuvažovala. Až doteraz. Táňa rozprávala pútavo a vtipne a určite inšpirovala mnoho ľudí zo sály. Zástup bol veľký a otázok bolo neúrekom.
 • najlepšia prezentácia z celého festivalu. Slečna mala veľmi príjemný prejav, prezentácia bola krásna, bolo vidno že si to pripravovala poctivo, malo to hlavu pätu, trochu histórie, súvislostí, geografie, súčasných reálií, zároveň interakcia s publikom, priestor na otázky, klobúk dolu, keby každý na polu takto vedel prezentovať tak super. Klobúk dole.

Ohlasy na festival v Bratislave v novembri 2014

Všetky boli veľmi dobré prezentácie, ale najviac sa mi páčili prezentácie škandinávskych krajín. Páčila mi prezentácia Michala Knitla a Petra Chrenka a jeho kamaráta, kde presne vraveli o miestach, názvy a dali tipy na cesty, krásne miesta. Fotky s hudbou v pozadí boli úžasné. Taktiež príbeh s červenou vespou bol veľmi inšpiratívny, trochu chýbali názvy miest, kde sa práve nachádzal cestovateľ. Prezentácia Himalájí a jaskyne v Iráne bola tiež veľmi zaujímavá s nádhernými fotografiami.

Tomáš Gríger a Mišo Knitl.
Tomášove rozprávanie som už poznal z netu, ale naživo to má proste svoje čaro.
Mišo, aj keď nie je rodený rečník, dokázal zaujať svojím štýlom prezentácie aj cesty samotnej a veľmi príjemné bolo, že sa pri jeho prezentácii človek aj dobre zabaví 🙂

Škandinávia – Daniel Buzinkay.
Perfektne pripravené, výborne odprezentované, veľa informácií, fotiek, videí…

Lada svetom – chalani mali výborný prejav, vedeli zabaviť!
Silvia a jej stredná Amerika – lebo preto 🙂
Aj Čad bol fajn, a Ramivana úplne supeer

Matej Fabšík a Majo Grofčík – oni boli úplne TOP! Veľmi vtipný prejav, moja bránica pracovala naplno, a tie ich zážitky sú najlepšie.

7.11. – piatok:
Ukrajinské ročné obdobia – nádherné amatérske fotky, vtipne okomentované, precítené, bolo vidno Martin vzťah ku krajine
Upper Dolpo – krásne fotky, hudba v pozadí čarovná, vtipný prednes
Hľadá sa Darina alebo … – vtipné, krásne, veselé, vo dvojici je všetko lepšie 😉 aj prednes a komentáre pri prezentácii
3D vecičky – mňam!
8.11. – sobota
Pamir na bicykloch – bicykle sú moja láska najväčšia, tak už len to! Super fotky, milý človek
Lada svetom – nie je o čom, chlapci to mali premakané, vtipné, veselé, Vasiľ je topka 🙂
Scandinavia a Lofoty – top prezentácia, premakané všetko od začiatku až do konca, oceňujem videá, nádherné prehľadné mapky, vtipné, úsmevné, super topka! A ešte peso krásne k tomu ňuu 🙂
Vandal v Brazílii – svalovka na bruchu od smiechu!
Stredná Amerika – pekne spracované, milé, inšpiratívne, krásne fotky
Ramivana – nie sú to síce prezentácie, ale je to jeden z najkrajších párov, aké som kedy videla! Ich umelecké mini vystúpenia som sledovala (vlastne nesledovala, lebo som mala zatvorené oči) s otvorenými ústami! Nádherné, magické, duchovné, silné.