Spoznaj jedinečné a málo navštevované miesta v malej skupine dobrodruhov.

“Na svete je mnoho miest, kam môže ísť človek sám. A potom sú miesta, kde sú potrebné povolenia, ktoré dávajú iba miestnym agentúram, treba sprievodcov a je lepšie ísť v skupine. Cieľom expedícií je spoznať miesta, ktoré by som si sám rád pozrel, v malej skupine podobne mysliacich ľudí. Do takého Pakistanu na Snow Lake Trek som rozmýšľal ísť aj sám, ale v skupine to výjde výhodnejšie a je otázne, či by som našiel sprievodcu, ktorý by bol ochotný ísť s jedlom na 10-12 dní. A čo ak by mi nesadol? Radšej skúsim sformovať skupinu priateľov a členov OZ Cestou necestou, s ktorými sa rád vyberiem každý rok na jednu až dve dobrodružné cesty. Postupne budem pridávať ďalšie lokality, ktoré sa pôjdu iba v prípade, že nás bude viac. Rád by som spoznal nové miesta na Aljaške, v Kolumbii, Nepále, v Ugande, Tanzánii, na Reunione alebo Bhutáne. Tieto cesty môžete brať aj ako inšpiráciu o miestach, kam chodí málo ľudí. A ak nikoho nenájdem, možno pôjdem niekedy aj sám. Radšej by som však už cestoval s niekym. A nebude sa jednať o hotelové rezorty a pozeranie pamiatok. Ak ťa niektorá z týchto destinácii zaujala, alebo by si rád išiel inam, prosím, vyplň formulár. Podľa záujmu môžu pribudnúť aj ďalšie lokality a aj ďalší dobrodruhovia, ktorí predostrú svoju myšlienku niekam vycestovať.” Mišo, zakladateľ OZ Cestou necestou. Ak hľadáš parťáka na cestu, pozri aj stránku o spolucestovaní, kam môžeš pridať svoju cestu.

Pripravované expedície:

Aljaška

Chceli by ste zažiť divokú prírodu v úplnej divočine? Poďme spolu na Aljašku. Možnosti sú obrovské – Brooks Range, Denali a mnoho ďalšieho. Ak vás to láka, prosím, vyplňte formulár.
Read More Aljaška

Nepál

Turistika k Everestu, 3 passes trail, Annapurna, Langtang, Upper Mustang alebo výstup na Mera Peak? Pridajte sa na túru v Himalájach. Ak vás to láka, prosím, vyplňte formulár a napíšte, na…
Read More Nepál