Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Žilina – Cestou necestou – 16 rokov fotografky na cestách, dobrodružstvo v Patagónii a Amazonský dažďový prales

17. februára 2023 od 18:00 do 22:00

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou opäť v žilinskej Staničke. Tešiť sa môžete na zážitky zo 16tich rokov ciest Katky po svete, Marcel nás zoberie do nádhernej Patagónie a nevynecháme ani Amazonský dažďový prales.


18:00 Katka Líšková – 16 rokov s foťákom na cestách

Príbehy fotografky ocenenej mnohými cenami, vrátane Slovak Press Photo. Katka je jedna z našich najlepších fotografiek a zároveň jedna z najscestovanejších Sloveniek. Počas svojich 16tich rokov navštívila už takmer 100 krajín sveta a na našom festivale nám porozpráva o svojich najzaujímavejších zážitkoch, napríklad ako hľadala najznámejšieho fotografa v Burkine Faso, fotila reportáž o futbale v Ugande, rituály ekvádorskych domorodcov, alebo aj mayské mestá v guatemalskom pralese.

 


 

19:10 Marcel El Mundo Fronko – 6 týždňov v Patagónii

Patagóniu som navštívil počas trojmesačnej cesty Južnou Amerikou, počas ktorej som tu strávil 6 týždňov. Absolvoval som niekoľkodňové túry v Cerro Castillo, El Chaltén a Torres del Paine, cestoval stopom, spal v stane, varil v ešuse, raz som sa skoro utopil, druhý krát spadol zo skaly, niekoľko nocí som sa klepal zimou, ale všetko to stálo za to. Miesta, ktoré som navštívil, boli tie najkrajšie, aké som kedy videl, stretol som mnoho zaujímavých ľudí, ale hlavne si užíval nádhernú divokú prírodu Patagónie.


20:20  Roman Nemec – Skutoční hrdinovia Amazónie

„Starať sa o zdravie domorodých obyvateľov znamená zachovať Amazonský prales!“
V súčasnosti, keď sa v médiách hovorí o Amazonskom pralese, správy sa týkajú devastačného odlesňovania, nezákonného ťaženia minerálov a násilností páchaných na domorodcoch. Smutné je, že vlády štátov, na ktorých území sa Amazon rozprestiera, konajú príliš pomaly a málo. Tento negatívny trend je žiaľ dlhodobý a s alarmujúcou tendenciou. Týka sa nás to? Celkom určite áno, je to predsa prírodné dedičstvo nás všetkých. Počas svojich ciest do Amazonského pralesa sa Roman zoznámil s NGO Brazílske lekárske expedície- EDS, ktorí ho pozvali dokumentovať ich prácu na expedícii v apríli 2019 a v roku 2022. O svojich fascinujúcich zážitkoch nám tento skvelý fofograf porozpráva viac na našom festivale.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
17. februára 2023
Čas:
18:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Stanica Žilina-Záriečie
Závodská cesta 3
Žilina, 01001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available