Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Martin Hájek – Jižní Korea a historické srdce Japonska – To nejlepší ze země “ranního klidu” a země “vycházejícího slunce“.

11. októbra 2021 o 18:00 - 17. októbra 2021 o 23:30

5€ - 10€

Martin žije viac ako 10 rokov na Taiwane a jeho prednášky ste už mohli vidieť. Je sprievodcom po Ázií a tentokrát pripravil prednášku o Južnej Kórei a Japonsku.

Jižní Korea je možná jedním z nejpřehlíženějších států v Asii. Dlouhá historie a silné národní sebevědomí však pomohly této méně navštěvované zemi, krčící se mezi obří Čínou a Japonskem, udržet si i do 21. století svoji unikátní kulturu. V kontrastu s Koreou se pak její východní soused, Japonsko, profiluje jako lídr regionu, kde se tisícileté tradice a zvyky neustále střetávají s tou nejmodernější technikou a vynálezy. Tyto dvě země se neznalému pozorovateli mohou zdát být velmi blízké a podobné, avšak ve skutečnosti jsou to dvě naprosto odlišné a unikátní destinace. Během této kombinované přednášky vás tedy skrze mé fotografie provedu Jižní Koreou od severu (tedy od samotných hranic s tím “zlým” severním sousedem) k jihu, abychom následně krátce přeletěli do japonské oblasti Kansai, která je s historickými městy Kyoto, Nara a středověkým hradem Himeji či chrámovou horou Hiei tím nejatraktivnějším, co může Japonsko nabídnout. Mimochodem, na cestu se vydáme v období listopadu, kdy jsou chrámy a zahrady ještě malebnější díky zářivým barvám podzimu…
Prezentácia bude dostupná online v pondelok a stredu po 18:00 a počas celého víkendu.

Dĺžka prednášky: 87 minút.

Jazyk: český

Okrem tejto prednášky dávame do ponuky balík 3 prednášok od Martina. V minulosti ste si mohli pozrieť jeho prednášky o výstupe na Mera Peak v Nepále a tiež prednášku Taiwan – Prírodné a kultúrne klenoty Taipei a jeho okolia. Spolu s novou prednáškou o Japonsku a Kórei si ich môžete kúpiť v jednom balíčku.

Vstupenky nájdete celkom dole.

Ako bude fungovať online prednáška? Čítajte pozorne ?

  • Po úspešnej kúpe vstupenky uvidíte, že súčasťou kúpy je dokument. V ňom link na stránku, kde 5-10 minút pred časom premietania (teda medzi 17:50-18:00) dopíšeme heslo, vďaka ktorému otvoríte video. Tento link si uložte a potom, kedykoľvek po 18:00 sa môžete pripojiť a pozerať. Ak nestíhate byť načas za počítačom, nevadí. Prezentácia bude online až do doby, ako je uvedené na stránke podujatia.
  • Kód a prístupové údaje vám prídu aj emailom. V emaile ich nájdete na tomto mieste.
  • Pre ľahšiu orientáciu sme pre vás pripravili aj videonávod, kde nájdete inštrukcie. Ak by vám čokoľvek nešlo, píšte nám prosím na info@cestounecestou.sk.
  • Videá máme zatiaľ natočené v predstihu a prístup k nim bude kedykoľvek počas stanovenej doby. Počas celého týždňa môžete písať otázky pre prezentujúceho. Odpovede prezentujúcich Vám zašleme po ich zodpovedaní, či už vo forme textu, audio alebo video súboru (link na kladenie otázok nájdete spolu s linkom pre video).

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
11. októbra 2021 o 18:00
Koniec:
17. októbra 2021 o 23:30
Cena:
5€ - 10€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Online prednáška