Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestou necestou v Prievidzi

9. novembra o 18:00 - 22:00

7€ - 17€

Srdečne Vás pozývame na 3 inšpirujúce cestovateľské prezentácie v Meridiane. S Tomášom spoznáte dva svety – oblasť Kurdistanu i Južnú Ameriku. V druhej prednáške spoznáte ľadovce, trochu džungle, Karibik, Stratené mesto, láska, hory, vodopády a mnoho ďalšieho počas štyroch mesiacov v Kolumbii. Na záver tu máme Jožiho a Paliho, ktorí nevedeli jazdiť na koni a predsa išli prejsť Patagóniu na koňoch. Či to bola pre nich hračka, alebo či ich boleli riadne zadky a kone im ušli, to sa dozvieš na prednáške.

18:00 Tomáš Pastierik – Z Irackeho Kurdistanu až do Južnej Ameriky (ako inak-na punkáča!)

Stopovanie po Kurdskych oblastiach Turecka a Iraku, s veľkou dávkou improvizácie a následný prelet do úplne iného sveta Latinskej Ameriky – Peru a Ekvádor na všetky spôsoby-hory, púšť, Amazonka a takmer tri mesiace plné zážitkov. Kontrast dvoch svetov,ale o to viac zážitkov!

19:00 Michal Knitl – 109 dní v Kolumbii – láska, ľadovce i neprebádané miesta

Dva oceány, ľadovce, amazónia i nádherné ženy. O Kolumbii som sníval už 11 rokov a mal som ju navštíviť už v roku 2020. Teraz ma nezastavil ani koronavírus a mal som možnosť spoznať túto úžasnú krajinu. Takmer väčšinu času som strávil turistikou na horách – okruh El Cocuy, túra do Strateného mesta (Ciudad Perdida), výstup na 5274 metrov vysoký Nevado del Tolima, ako aj u domácich cez couchsurfing. Okrem hôr sa pozrieme na pláže Karibiku, navštívime rodinnú kakaovú farmu, zlaníme vodopád Fin del Mundo a navštívime oblasť Guaviare s petroglyfmi, ktorá sa iba pred pár rokmi otvorila turizmu.
„Kolumbia a Brazília sú najnebezpečnejšie krajiny. Nie kvôli bezpečnosti. Ale preto, že odtiaľ nebudeš chcieť ísť preč,“ povedal jeden cestovateľ, ktorého som stretol.
Na podujatí bude aj nový cestopis Nespútaná Kolumbia, ktorý vychádza prvého novembra!
20:00 prestávka

20:15 Joži a Pali – Patagonia na koňoch bez skúseností

Príbeh novodobého Dona Quiota a Sancho Panzu. Ako inak sa dá nazvať pokus prejsť Argentínsku Patagóniu na koňoch, bez toho aby ste vedeli jazdiť? O zaujímavé zážitky nebola núdza! Ako aj o stret s miestnou kultúrou, ktorú v tomto prípade reprezentovali kovboji s revolverom za opaskom.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
9. novembra
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
7€ - 17€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

MERIDIANA Bojnice rezort
Prievidzská 55
Bojnice, 97201 Slovakia (Slovak Republic)