Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestou necestou v Martine

13. novembra 2022 o 18:00 - 22:00

7€ - 17€

1 večer, 3 prezentácie – Kolumbia, Mt. Blanc i paragliding s Ďurifukom.

18:00 Michal Knitl – 109 dní v Kolumbii – láska, ľadovce i neprebádané miesta

Dva oceány, ľadovce, amazónia i nádherné ženy. O Kolumbii som sníval už 11 rokov a mal som ju navštíviť už v roku 2020. Teraz ma nezastavil ani koronavírus a mal som možnosť spoznať túto úžasnú krajinu. Takmer väčšinu času som strávil turistikou na horách – okruh El Cocuy, túra do Strateného mesta (Ciudad Perdida), výstup na 5274 metrov vysoký Nevado del Tolima, ako aj u domácich cez couchsurfing. Okrem hôr sa pozrieme na pláže Karibiku, navštívime rodinnú kakaovú farmu, zlaníme vodopád Fin del Mundo a navštívime oblasť Guaviare s petroglyfmi, ktorá sa iba pred pár rokmi otvorila turizmu.

„Kolumbia a Brazília sú najnebezpečnejšie krajiny. Nie kvôli bezpečnosti. Ale preto, že odtiaľ nebudeš chcieť ísť preč,“ povedal jeden cestovateľ, ktorého som stretol.

Na podujatí bude aj nový cestopis Nespútaná Kolumbia, ktorý vychádza prvého novembra!

19:00 Mária Fúčelová – Pilierom Rouge du Brouillard na vrchol Mont Blancu

Jedno z najnáročnejších dobrodružstiev môjho horolezeckého života. Iba dve baby, päť dní mimo civilizácie, nebezpečný ľadovec, preliezanie trhlín, lezenie škár s ťažkými batohmi, rozbitý hrebeň, mrazivý bivak vo výške 4465 m n. m., únava, drina a neuveriteľné šťastie z dosiahnutiu vrcholu Mont Blancu 4810 m n. m..

20:00 prestávka

20:15 Juraj Koreň – Brúsenie horského diamantu

Vyliezť veľkú stenu v zimných podmienkach sólo a potom sa vrátiť na krídlach vetra naspäť do tepla a bezpečia údolia? Táto kombinácia dvoch disciplín, lezenia i lietania, je dotiahnutá do extrému. Ako dosiahnuť tento veľkolepý a odvážny sen? Možno aj nemožný, neuskutočniteľný. No velikáni a ich životné príbehy svedčia o tom, že ‚nič nie je nemožné pre toho, kto skúša‘. A tak som skúšal, po troške sa približoval. Veľakrát prehral, omrzol, zaváhal a mýlil sa. Sám v mrazoch a dlhých nociach, sám na ľadovcoch, sám zabalený v padáku som v burácajúcom vetre túžobne čakal na brieždenie. Len ja a všetci tí ľadoví obri, krutí a nebezpeční. Len ja a v snehobielom šate odeté, krásne a skvostné ako dámy – najväčšie severné steny Álp. A tieto steny sú len prípravou na tie skutočné výzvy!

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
13. novembra 2022
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
7€ - 17€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Barmuseum
Malá Hora 2
Martin, 03601 Slovakia (Slovak Republic)