Mike Satori – Vasilko Kele – FILM Štefánikove vlny

Snímka sleduje dvoch cestovateľov a surferov Milana a Rastislava, ktorých inšpiroval Štefánikov príbeh. Dokument tvorí viacero príbehových línií – okrem príbehu Milana a Rastislava sú to napríklad príbehy polynézskych ľudí, ktoré sú zažívané akoby Štefánikovým „duchom“. Milan a Rastislav zavítali do oblasti Teahupo?o, kde mala pôvodne stáť jedna zo Štefánikových meteorologických staníc a kde sa vyskytuje svetoznáma nebezpečná a technicky náročná vlna, ktorú cestovatelia symbolicky zosurfovali. Sú pritom prvými zo Slovenska a Českej republiky, ktorí sa k vlne Teahupoo dostali. Cestovatelia sa na Tahiti tiež stretli s tamojšími česko-slovenskými potomkami. Diváci a diváčky budú mať tiež možnosť prostredníctvom filmu spoznať tradičnú polynézsku kultúru.

facebook

Prezentácia je súčasťou 14. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. novembra 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu