Denisa Mrvová – Coupé Décalé z Pobrežia Slonoviny

Počas socio-politickej krízy na Pobreží Slonoviny medzi 1999 – 2004 sa komunity obyvateľov sťahovali z vidieka do miest, kde sa cítili viac bezpečne. Niektorí mladí muži vycestovali do Francúzska, kde udržiavali kontakt a navzájom zdieľali novinky z domova. Stretávali sa v nočných kluboch, kde hrali rôzne žánre hudby ako Makossa, Bikutsi z Kamerunu, Soukous z Konga, jamajský dancehall alebo hip-hop. Ozbrojení počítačmi a programami na produkovanie hudby sa rozhodli využiť liečivé sily melódie, aby zabudli na bolesť a pocity melanchólie. Douk Saga a Jet Set vytvorili hudbu radosti a zábavy. Chodievali do klubu so zväzkom peňazí, ktoré rozhadzovali medzi ľudí, kupovali drinky ľudom s cieľom spojiť ich a potešiť ľudí okolo. Aj takýto je príbeh štýlu coupé décalé.

 

youtube, Open lekcie STREDY 19:15 v Riverpark Dance School

Prezentácia je súčasťou 13. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. marca 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu