Miki Plichta – Geotermálny Island

Island je mekkou čistej energie, predovšetkým geotermálnej energie. Tá je jediný obnoviteľný zdroj energie, ktorý je dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Islanďania dokážu vďaka nej vykúriť všetky chodníky v meste, sprchovať sa aj päť hodín v horúcej vode bez predchádzajúceho zohrievania či otočením kohútika získať vriacu vodu. Miki Plichta pripravil dokument s rozhovormi s top inovátormi vo využívani tejto neobmedzenej energie.

Na Islande som spoznal neobmedzené možnosti geotermálnej energie. Islanďania dokážu variť, kúriť a vyrábať energiu z hĺbin Zeme. Jednoducho a efektívne. Pozývam všetkých, ktorí sa chcú objaviť čistú energiu.

DOKUMENT + prednáška

trailer

web

Prezentácia je súčasťou 12. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 9. – 11. novembra 2018. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu