Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Cestami necestami #44 – Mexiko, Guatemala a Patagónia na koňoch

12. decembra o 18:00 - 21:00

7€

Počul si o niekom, kto išiel do Mexika na hory? Ak nie, tak Mišova prezentácia ti dá chrobáka do hlavy. Mexiko a Guatemala sú krajiny s nádhernými sopkami. V druhej prezentácii ťa zabaví svojim príbehom Joži a Pali. Veď kto by išiel do Patagónie jazdiť na koni, keď to nevie? Predtým išli do Ázie jazdiť na skútroch, aj keď nevedeli na nich jazdiť. A myslíš, že pri splavovaní Dunaja vedeli plávať? Viac sa dozvieš na podujatí

Vstupenky nájdete celkom dole na tejto stránke.

18:00 Michal Knitl – Mexiko a Guatemala – pláže, cenotes, výstupy na sopky i medený kaňon

Prvý týždeň v Mexiku spoznávam Yucatan – piesočnaté pláže, pamiatky Inkov a najmä úžasné cenotes (prírodné jazerá, ktoré sú akoby v dierach v zemi). Cez Chiapas a pekné vodopády sa presúvam do Guatemaly, kde v priebehu 10 dní vychádzam na vrcholy sopiek Santa Marta, Tajumulco, Toliman, Atitlan, Acatenango i Fuego, ktorý stále chŕli lávu.

Po návrate do Mexika sa presúvam do Barrancas del Cobre na severe krajiny. Oblasť bola a ešte stále je trochu nebezpečná pre hranicu drogových kartelov. Niekoľko dní kráčam po kaňonoch, ktoré sú hlabšie ako Grand Canyon. Cestu končím výstupom na štyri sopky v oblasti Mexico city – Nevado Toluca, Volcan Ajusco, Iztaccihuatl (5230 metrov) a Pico de Orizaba (5636 metrov) v priebehu šiestich dní. Mexiko a Guatemala ma veľmi príjemne prekvapili.

Na podujatí bude aj nový cestopis Nespútaná Kolumbia, ktorý vychádza prvého novembra a píšem v ňom o ceste pred Mexikom a Guatemalou :).

19:00 prestávka

19:20 Joži a Pali – Patagonia na koňoch bez skúseností

Príbeh novodobého Dona Quiota a Sancho Panzu. Ako inak sa dá nazvať pokus prejsť Argentínsku Patagóniu na koňoch, bez toho aby ste vedeli jazdiť? O zaujímavé zážitky nebola núdza! Ako aj o stret s miestnou kultúrou, ktorú v tomto prípade reprezentovali kovboji s revolverom za opaskom.

Vstupenky

Dostupné vstupenky: 78
12.12.2022 Bratislava7,00 Predpredaj končí 2 hodiny pred začiatkom podujatia. Na mieste budú vstupenky za 9€.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Podrobnosti

Dátum:
12. decembra
Čas:
18:00 - 21:00
Cena:
7€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

SPACE UP | Coworking & Events
Záhradnícka 95
Bratislava, 81102 Slovakia (Slovak Republic)