Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestami necestami #33 – 2x Pakistan a India

10. decembra 2018 o 19:00 - 22:00

6€

Pravidelné Cestami necestami #33 nás zavedú do Pakistanu a Indie. Prezentovať budú dvaja Mišovia, ktorí boli v Pakistane počas tohto leta. Sú zvedaví jeden na druhého. Ste aj vy zvedaví na ich príbehy? Prejdeme niekoľko ľadovcov, vystúpime na Rush Peak a uvidíme aj osemtisícovky K2, Nanga Parbat a Broad Peak.

Program

19:10 Michal Šváb – Horská turistika v severnom Pakistane

Michal Šváb – Horská turistika v severnom Pakistane
Pešie pochody v provincii Gilgit-Baltistan nepoznajú chodníky bez zákrut, neexistuje cesta rovno, len dole a hore. Čím vyššie, tým krajšie. Presne toto sme zažili na treku cez ľadovec Batura, pri výstupe na päťtisícový Rush Peak, či cestou do base campu osemtisícovky Nanga Parbat. Nechýbal ani cyklistický zjazd zo sedla Khunjerab, najvyššie položeného hraničného prechodu na svete medzi Čínou a Pakistanom.
20:10 – 20:20 prestávka

20:20 Michal Knitl – 7 túr v Karakorame a Himalájach

Čo môže človek urobiť, keď vyhrá trek pod K2, druhú najvyššiu horu sveta? Ostať v okolí ešte pár týždňov navyše :). Prezentácia bude najmä o turistike:
– základný tábor K2 a výhľady na veže Trango na ľadovci Baltoro
– prechádzka pod Nanga Parbat, 2. najvyššia hora Pakistanu (9. na svete)
– Markha Valley trek v Ladakhu (India) so začiatkom cez Stok La
– Suru Valley: Panikhar-Parkachik
– Suru Vallley prepojené s Amarnath Yatrou, posvätným jazerom Sheshnag a jaskyňou Armanath až do Baltalu
– Great Kashmir Lakes zo Sonamargu
A okrem stoviek kilometrov peši sa pozrieme na 2 ladakhské festivaly s domácimi v prekrásnom farebnom tradičnom oblečení a na 14 dní sa zrelaxujeme na intenzívnom yogovom pobyte s ayurvédskou masážou. Áno, stálo to za to :).

Ako bonus si povieme o ultraľahkej výbave, vďaka ktorej som mal o 4kg lahší ruksak ako v minulosti a takú Markha valley s troma sedlami cez 4800 metrov som prebehol za 3 dni (aj so stanom a plnou výbavou :). V ľahkosti je cesta… A výbavu donesiem aj ukázať a po prezentácii su ju budete môcť vyskúšať. Najmä batoh HMG Porter 4400 od outdoorline.sk, ktorý inde v Bratislave zatiaľ nenájdete.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
10. decembra 2018
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kafe Nervosa
Zámocká 30
Bratislava, 81101 Slovakia (Slovak Republic)