Patrícia Zúberová – Z Mongolska do Európy peši

Predstavujeme expedíciu prihlásenú do Expedičného fondu na rok 2024.

Trasa vedie z divokého Mongolska do Európy peši. Cestu podnikám sólo a všade, kde mi to bude umožnené, pôjdem peši. Odhadovaná dĺžka trasy 16 000 km a viac.  V prípade nepriaznivej politickej situácie v niektorej z krajín, ktorú mám v pláne prejsť, mám alternatívne trasy, ktoré ma povedú bezpečnou cestou. Je to druh cestovania o dĺžke, ktorú mnoho ľudí nerobí, preto je výnimočná. Chcem aby moja cesta bola inšpiráciou, aby sme v sebe nedržali strach a obavy, ale aby sme sa plne odovzdali do Božích rúk. Na ceste je však aj mnoho pre nás nepoznaného, poputujem po miestach, kde sa nedostane mnoho ľudí a skúsenosti, ktoré po ceste nazbieram by som rada zdielala s ľudmi sama som zvedavá.

Termín expedície: 25.5.2024 – predpokladaný návrat je rok 2026

Dĺžka expedície: 2 roky

Počet ľudí: 1

Predpokladaný rozpočet expedície: Celkovo asi 150 000kč = 6000 €

Jedinečnosť expedície: To že, idem sama z Mongolska do Európy peši robí túto cestu jedinečnú. Som prvá Slovenka, ktorá sa vydáva na sólo cestu o dĺžke 16000km a viac. Táto cesta je mojim dlhoročným snom. Na konci cesty vznikne neopakovateľný film, plný dychberúcich záberov divokej a nespútanej prírody s kvapkou humoru a dobrodrúžstva zachyteného na kameru. 

Záväznosť expedície a termínu: Moje prípravy sú na konci, 25.5.2024 mám letenku do mongólskeho Ulanbátaru, očkovania, poistenie i víza je pripravené. Stačí už iba nasadnúť na lietadlo a vydať sa vústrety dobrodrúžstvu. Teraz si zakladám štartovač, spustenie predpokladám 6.5.2024, ja viem trohcu neskoro, ale ako sa vraví, kto nemá v hlave má v nohách.

Plánované krajiny: Mongolsko, Rusko, Kazachstan, Kirgizstan, Tadžikistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Irán, Arménsko, Gruzínsko, Turecko, Bulharsko, Severná macedónia, Albánsko, Čierna hora, Bosna a hercegovina, Srbsko, Rumunsko, Slovensko, Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Španielsko

Predošlé skúsenosti s cestovaním, odkazy na blogy, stránky alebo reportáže: web, článok, IG