Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Žilina – Cestou necestou – Afganistan autenticky a stopom do Afriky

14. mája od 18:00 do 21:00

8,00€

S potešením vás opäť pozývame na cestovateľský večer do žilinského Smer klubu 77. V tento večer nám Martin ukáže, ako sa cestuje v tajomnom Afganistane, po tom ako ho opäť ovládlo hnutie Taliban a Tomáš nás prevedie svojou dobrodružnou stopárskou cestou do západnej Afriky. O Afganistane sa veľa hovorí, ale málo vie a my budeme mať možnosť dozvedieť sa o tejto krajine z pohľadu obyčajného človeka a po ceste do Afriky zablúdime napr. aj na legendárnu púť do Santiaga de Compostela. Príďte si s nami užiť večer plný zážitkov…


18:00 Martin Ďurikovič – Afganistan autenticky

Afganistan je nádherná krajina plná histórie a prírodných krás, ktorá je ale zároveň považovaná za jednu z najnebezpečnejších zemí sveta. Je to kvôli konfliktom a vojnám, ktoré Afganistan zužovali a rozvracali posledné desaťročia. Aké je to cestovať po krajine, kde vládne radikálne islámske hnutie Taliban? Spolu s Martinom navštívime miesta, ktoré boli dlhé roky pre cudzincov nedostupné, zažijeme zemetrasenie na západe krajiny a v neposlednom rade spoznáme obyčajných ľudí, žijúcich v tomto rozporuplnom a zároveň extrémne rozmanitom štáte.


19:15 prestávka

19:30 Tomáš Pastierik – Stopom do africkej Gambie

Stopom cez Európu a následne po piatich afrických krajinách. Občas dokonca viac krokom ako stopom(napr v Španielsku na púti do Santiaga de Compostela)…aj to je cestovateľské dobrodružstvo, o ktorom nám porozpráva Tomáš. S kamarátom takto prešli viac ako 8 tisíc kilometrov za 4 mesiace a spoznali pomerne intenzívne krajiny ako Maroko, Západná Sahara, Mauretánia, Senegal..až nakoniec neplánovane skončili v najmenšom africkom štáte-Gambia. Aké je to cestovať s palcom hore, batohom na chrbte, nemať silný plán ale namiesto toho silný pocit slobody? O tom všetkom sa dozviete práve na tejto prednáške… 🙂


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
14. mája
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Smer 77
R. Zaymusa 72/8
Žilina, 01001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available