Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Trenčín – Cestou necestou – Srí Lanka: Perla indického oceánu a Jemenské dobrodružstvo

24. apríla od 18:00 do 21:00

8,00€

S potešením vás opäť pozývame na cestovateľský večer do trenčianskej Sokolovne, kde nám domáci cestovateľský pár Benjamín a Vanda ukážu to naj, z ich spoločných ciest po Srí Lanke. Druhým prezentujúcim bude v Trenčíne už dobre známy Martin Ďurikovič, ktorý nás opäť zavedie mimo klasické turistické trasy a my sa vďaka nemu dostaneme do tajomného Jemenu. Aprílové Cestou necestou bude posledné pred letnou pauzou, takže neváhajte a prídte si užiť večer plný netradičných príbehov….


18:00 Benjamín Vasko a Vanda Kozinková – Srí Lanka: Perla indického oceánu

Ešte v roku 2018 sme s priateľkou Vandou videli lietadlo preletieť maximálne ponad našou hlavou, kým neprišla Vanda s nápadom, či neskúsime vyraziť za dobrodružstvom – a to rovno cez pol sveta na nádhernú Srí Lanku. Vtedy som netušil, že to rovnako i mňa nadchne natoľko, že to bude najbližšie už naša piata návšteva ostrova.Spolu Vás prevedieme touto budhistickou krajnou, pozrieme sa na známu Sigíriyu, kam si naozaj nikdy nepribaľte do batoha banány. Pokračovať budeme do posvätného mesta Kandy, kde si pozrieme Budhov zub. Nasadneme na vlak, ktorým prejdeme z Kandy popri krásnych čajovníkoch s medzi-zástavkou na Adamovej hore a odtiaľ do turistami najnavštevovanejšieho mesta Ella, kde nás bosý sedemdesiatročný sprievodca doviedol ku krásnemu výhľadu na východ slnka. Nevynecháme ani národný park Yala, kde opíšeme jedno dobrodružné stretnutie s agresívnym slonom a našu cestu zakončíme na pláži v meste Mirissa a ukážeme, že Ceylón – ako sa v minulosti Srí lanka nazývala, je ostrovom pre všetkých cestovateľov so životom zbaleným v jednom malom batohu, ale i pre dovolenkárov.


19:15 prestávka

19:30 Martin Ďurikovič – Jemenské dobrodružstvo

Poďte s nami do krajiny, v ktorej sa zrodil trh s kávou a kadidlom. Čakajú vás krásne prírodné scenérie a pamiatky, ktoré patria k jedným z najkrajších na svete. S Martinom navštívime hlavne oblasť Hadramautu, keďže v krajine je stále tlejúci vojnový konflikt a pohyb po Jemene je tým pádom značne komplikovaný. Nudiť sa ale rozhodne nebudeme. Po Jemene Martin navštívil taktiež Omán a vydal sa na jednu z najväčších pieskových dún v púšti Rub Al Chálí…kde bolo údajne (nielen kvôli počasiu) veľmi horúco.


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
24. apríla
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Sokolovňa pub
Mládežnícka-Štadion Sihoť
Trenčín, 911 01 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0948 090 136

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available