Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Trenčín – Cestou necestou – Na bicykli do Jeruzalema a Afganistan za vlády Talibanu

5. decembra 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou do trenčianskej Sokolovne. Tešiť sa môžete na netradičnú rozlúčku so slobodou na cyklo-tripe do Jeruzalema a následne nahliadneme do Afganistanu, za vlády obávaného Talibanu.


18:00 Matej Janega – Do Jeruzalema na bicykli – moja rozlúčka so slobodou

Matej odolával, ale prišlo aj na neho. Postaviť sa pred oltár, nie je ľahká úloha. Matej má ale slobodu rád a rozhodol sa preto svoju “rozlúčku so slobodou” užiť po svojom.
V Auguste 2022 ho čakal veľký deň. Vytiahol z garáže svoj starý Favorit a Cestou železnej opony si zo sedla pripomenul časy, ktoré nezažil. Cez divoký Balkán doputoval do horúceho Turecka, kde okúsil nečakanú pohostinnosť  a na Strednom východe prežíval “slobodu”, ktorú si tak nevážil.
Treba plánovať svadbu celý rok, alebo stačí prísť z bicykla tri týždne pred termínom? Zmenil sa jeho pohľad na rodinný život rok po svadbe? Skončili sa svadbou všetky dobrodružstvá?
To a ešte oveľa viac sa dozviete na tejto prednáške 🙂
 

19:30 Martin Ďurkovič – Afganistan za vlády Talibanu

Afganistan je nádherná krajina plná histórie a prírodných krás, ktorá je ale zároveň považovaná za jednu z najnebezpečnejších zemí sveta. Je to kôli konfliktom a vojnám, ktoré Afganistan zužovali a rozvracali posledné desaťročia. Aké je to cestovať po krajine, kde vládne radikálne islámské hnutie Taliban? Spolu s Martinom navštívime miesta, ktoré boli dlhé roky pre cudzincov nedostupné, zažijeme zemetrasenie na západe krajiny a v neposlednom rade spoznáme obyčajných ľudí, žijúcich v tomto rozporuplnom a zároveň extrémne zaujmavom štáte.

  Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku

Details

Date:
5. decembra 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Sokolovňa pub
Mládežnícka-Štadion Sihoť
Trenčín, 911 01 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0948 090 136

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available