Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Topoľčany – Cestou necestou – Ruskou tajgou na bežkách a Afganistan za vlády Talibanu

4. decembra 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€

Srdečne vás pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou do topoľčianskeho Retro café. Tešiť sa môžete na mrazivý prechod ruskou divočinou na bežkách a  taktiež nahliadneme do Afganistanu, počas vlády obávaného Talibanu.


18:00 Tomáš Rybanský – Ruskou tajgou na bežkách

-4 chlapi a približne 135 km na bežkách bez GPS, len podľa mapy.
-z posledného miesta dostupného autom po zamrznutých jazerách a močiaroch do odľahlej dedinky obývanej prevažne etnikami Komi a Sami
-teploty od  -4 do -20, vlhký oceánsky vzduch zachádzajúci až pod nechty
-približne 30kg výbavy na osobu
-prespávanie v “izbách” – v útulniach pre pocestných, v bývalom sobom bitúnku, občas v stane.
-pôvodne mal byť výlet dlhší, ale keďže sme jedného člena výpravy museli loviť z rieky a dva dni sušiť, skončili sme v Krasnoshchelyi, kde sme sa od miestnych dozvedeli, že Slovensko príde matička Rus zachrániť.
 
Polostrov Kola leží na severozápade Ruska v Murmanskej oblasti. Leží takmer celý za severným polárnym kruhom, obklopený Barentsovým a Bielym morom. Aké je to putovať na bežkách touto odľahlou ruskou divočinou v silných mrazoch, nám porozpráva lokálny horal Tomáš. Pri tejto prezentácii spojenou s premietaním krátkeho dokumentu z expedície, nám rozhode teplo nebude…:)
 

19:30 Peter Gregor – Afganistan za vlády Talibanu

Aké je to cestovať po krajine, kde vládne hnutie, ktoré väčšina sveta považuje za teroristické? Je tomu naozaj tak? Spoločne navštívime územia, ktoré boli po dlhé roky nedostupné a znovu ich objavíme. Takisto budeme svedkami zemetrasenia, ktoré postihlo západnú provinciu krajiny. Afganistan, to sú predovšetkým ľudia a stretnutia s nimi sa vám hlboko vryjú do srdca.
Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
4. decembra 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Retro café & pub
Štúrova 4914/14
Topoľčany, 95501 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0915 400 295

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available