Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Topoľčany – Cestou necestou – Kolumbia dobrodružne a z Pakistanu do Indie

12. mája od 18:00 do 21:00

8,00€

Srdečne vás pozývame na cestovateľský večer do topoľčianskeho Retro pubu. Dobrodruh a muzikant Radovan Hanko nám rozpovie o svojej divokej ceste po Kolumbii a domáci cestovateľ a zároveň milovník indického subkontinentu Tomáš Pastierik, nás prevedie mystickým Pakistanom a extrémne rozmanitou Indiou. Príďte načerpať inšpiráciou a ponorte sa s nami do dobrodružných príbehov zo sveta…


18:00 Radovan Hanko – Kolumbia dobrodružne

Kolumbia už dávno nie je iba tá nebezpečná krajina, kdesi v južnej Amerike, kde vládnu drogové karteli a vybuchujú autá. Staré časy sú preč a Kolumbia je dnes hlavne krajinou prírodnej krásy, úsmevov a ľudskosti. Rado Vás prevedie všetkými kútmi tejto rozmanitej  krajiny. Rozpovie, ako sa žije v amazónskom pralese v miestnej komunite, ako sa lovia najväčšie sladkovodné ryby na svete Arapaimy, aké je to stráviť noc v hlbokej džungly ďaleko do civilizácie a čo s Vami spraví ayahuasca-halucinogénna tradičná medicína džungle. Tiež sa na motorke vyberieme na najsevernejšiu časť Kolumbie do púšte, navštívime sopečné hory v strednej Kolumbii a prejdeme sa po stopách Pabla Escobara v Medelline.


19:15 prestávka

19:30 Tomáš Pastierik – Z Pakistanu do Indie

Alebo ju miluješ, alebo nenávidíš- známe indické klišé. Tomáš ale klišé nemá rád a presvedčí nás aj o tom, že Indiu(aj keď je to jeho srdcovka) viete kľudne milovať a nenávidieť v priebehu jednej hodiny, minúty, sekundy 🙂 Je to totiž silná zmes emócii, pocitov, chutí a vnemov, vo všetkých možných smeroch. Pri svojej štvrtej návšteve tejto intenzívnej krajiny, sa rozhodol začať svoju púť už v susednom Pakistane. Kultúrny šok v pakistanskej metropole Karáči, autentické a mystické Sufíjske ceremónie v Sehwane, historické Lahore, nečakane napínavý prechod cez unikátnu hranicu Wagah a Tomášov výber toho naj čo môžete vidieť a hlavne zažiť v Indii. Toto rozhodne nebude iba o Taj Mahale! Budeme stopovať, strácať sa v džungli na ďalekom severo-východe krajiny, objavovať silu posvätných pútnických miest rôznych náboženstiev, v Meghalaye narazíme na  kmeň, kde ešte stále vládnu ženy, alebo sa v Himaláyach neplánovane stretneme s Dalajlámom.A to zďaleka nieje všetko..

 


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
12. mája
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Retro café & pub
Štúrova 4914/14
Topoľčany, 95501 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0915 400 295

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available