Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Topoľčany – Cestou necestou – S deťmi cez Blízky východ až na Kaukaz a 4000km na bicykli naprieč Austráliou

11. februára od 18:00 do 21:00

7,00€

S radosťou vás opäť pozývame na cestovateľský večer do topoľčianskeho Retro pubu. Čakajú nás dve prednášky plné outdoorového dobrodružstva naprieč generáciami! Danka s Jožkom porozprávajú o netradičnom rodinnom offroad výlete cez Blízky východ až na divoký Kaukaz a Peter nás prenesie na opačný koniec planéty, kde pôjdeme pre zmenu bicyklom horúcou Austráliou. Na toto sa nejde netešiť..:)


18:00 Dana a Jožo Arvay – S deťmi cez Blízky východ až na Kaukaz

14.000km offroad s deťmi až do Gruzínska!Upravili sme vlastné auto, zobrali malé deti, a vyrazili sme na dvojmesačnú dobrodružnú cestu do Gruzínska – cez severný Irak, Irán a Arménsko. Ako sa objavujú krajiny offroad štýlom? Aké je to spať vonku v stane v Iraku alebo v Iráne. Aké sú hranice do severného Iraku? A je to vôbec bezpečné? Čo boli najťažšie a najkrajšie momenty v Iráne a kde sme skoro rozbili auto v horách? Prečo nás opäť okúzlilo čarovné nepoznané Arménsko. A sú horské “deadliest roads” v Gruzínsku ešte stále také nebezpečné? Čo je to vlastne ten overland a ako sa vôbec dá tak dlho cestovať s deťmi? O tomto všetkom a mnoho ďalšom vám porozprávame. Pri fotkách a videách sa zasmejeme, ale hlavne vám povieme o vojenských kontrolách, o šialených horských lanovkách, o hraničných prechodoch, i o teplých moriach, o spaní v sopkách, o pastierskych psoch, bazároch a hlavných mestách orientu, srdečnosti a hrdosti miestnych ľudí a o úžasnom kultúrnom dedičstve severného Iraku, Iránu, Arménska, Gruzínska i kurdského Turecka.


19:15 prestávka

19:30 Peter Božík – 4000 km na bicykli naprieč Austráliou

Príbeh o tom, ako sa dá po päťdesiatke znovu stať študentom a prejsť 4000 km sám na bicykli naprieč Austráliou. 5 týždňov sledovať magické západy a východy slnka, prespávať v stane v austrálskej divočine, každý deň ísť v ústrety novým výzvam, dobrodružstvám a nezabudnuteľným zážitkom. Zabudnite na motivačné prednášky…Táto cesta nám ukáže, že nikdy nie je neskoro splniť si svoj sen a že naučiť po anglicky sa dá rôznymi netradičnými spôsobmi..:)

 


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
11. februára
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Retro café & pub
Štúrova 4914/14
Topoľčany, 95501 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0915 400 295

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available