Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Stupava – Cestou necestou – S deťmi cez Blízky východ až na Kaukaz a z Pakistanu do Indie

20. marca od 18:30 do 21:30

7,00€

Cestovateľský festival Cestou necestou PRVÝKRÁT v Stupave! Pilotný večer v kine Kultúrka nám takmer domáci dobrodruhovia Danka a Jozef porozprávajú o ich netradičnom rodinnom offroad výlete cez Blízky východ až na divoký Kaukaz a  milovník indického subkontinentu a zároveň organizátor festivalu Tomáš, nás prevedie mystickým Pakistanom a extrémne rozmanitou Indiou. Stupavu máme úprimne radi a tešíme sa na tento netradičný cestovateľský večer 🙂


18:30 Dana a Jožo Arvay – S deťmi cez Blízky východ až na Kaukaz

14.000km offroad s deťmi až do Gruzínska! Upravili sme vlastné auto, zobrali malé deti, a vyrazili sme na dvojmesačnú dobrodružnú cestu do Gruzínska – cez severný Irak, Irán a Arménsko. Ako sa objavujú krajiny offroad štýlom? Aké je to spať vonku v stane v Iraku alebo v Iráne. Aké sú hranice do severného Iraku? A je to vôbec bezpečné? Čo boli najťažšie a najkrajšie momenty v Iráne a kde sme skoro rozbili auto v horách? Prečo nás opäť okúzlilo čarovné nepoznané Arménsko. A sú horské “deadliest roads” v Gruzínsku ešte stále také nebezpečné? Čo je to vlastne ten overland a ako sa vôbec dá tak dlho cestovať s deťmi? O tomto všetkom a mnoho ďalšom vám porozprávame. Pri fotkách a videách sa zasmejeme, ale hlavne vám povieme o vojenských kontrolách, o šialených horských lanovkách, o hraničných prechodoch, i o teplých moriach, o spaní v sopkách, o pastierskych psoch, bazároch a hlavných mestách orientu, srdečnosti a hrdosti miestnych ľudí a o úžasnom kultúrnom dedičstve severného Iraku, Iránu, Arménska, Gruzínska i kurdského Turecka.


19:15 prestávka

20:00 Tomáš Pastierik – Z Pakistanu do Indie

Alebo ju miluješ, alebo nenávidíš- známe indické klišé. Tomáš ale klišé nemá rád a presvedčí nás aj o tom, že Indiu(aj keď je to jeho srdcovka) viete kľudne milovať a nenávidieť v priebehu jednej hodiny, minúty, sekundy 🙂 Je to totiž silná zmes emócii, pocitov, chutí a vnemov, vo všetkých možných smeroch. Pri svojej štvrtej návšteve tejto intenzívnej krajiny, sa rozhodol začať svoju púť už v susednom Pakistane. Kultúrny šok v pakistanskej metropole Karáči, autentické a mystické Sufíjske ceremónie v Sehwane, historické Lahore, nečakane napínavý prechod cez unikátnu hranicu Wagah a Tomášov výber toho naj čo môžete vidieť a hlavne zažiť v Indii. Toto rozhodne nebude iba o Taj Mahale! Budeme stopovať, strácať sa v džungli na ďalekom severo-východe krajiny, objavovať silu posvätných pútnických miest rôznych náboženstiev, v Meghalaye narazíme na  kmeň, kde ešte stále vládnu ženy, alebo sa v Himaláyach neplánovane stretneme s Dalajlámom.A to zďaleka nieje všetko..

 


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
20. marca
Čas:
18:30 do 21:30
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Kultúrka Stupava
Agátová 9
Stupava, Slovakia 90031 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0951 434 941
View Miesto podujatia Website

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available