Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Spišská Nová Ves – Irán, krajina tisíc a jednej noci a bláznivá India

4. marca 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v Kantina PUBe v Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na nádherný Irán s fotografkou Katkou a na bláznivú Indiu od Gaba. Bude to pecka, tešíme sa na vás!

18:00 Katka Líšková – Irán, krajina tisíc a jednej noci

Irán, krajina možno so zlou mediálnou povesťou, no snáď s najprívetivejšími lokálcami. Bohatá história veľkolepej Perzie aj zaprášené oblasti pohraničných regiónov. Katka navštívila Irán opakovane počas dvoch rokov. Cestovala linkovými autobusmi a dokonca aj stopom. Spala u domácich, no aj v jaskyniach, raz skoro skončila v base. Ako sa cestuje samej žene po moslimskej krajine? To sa dozviete v parádnej prednáške o jednej z cestovateľsky najkrajších krajín na svete.


19:30 Gabo Antal – Bláznivá India

Keď som sa ako fotograf rozhodoval, ktorú krajinu navštívim po štyroch mesiacoch na Islande, tak som si väčší kontrast nemohol ani vybrať. Z nádhernej prírody Islandu, kde som vodu mohol piť priamo z vodopádu, som sa ocitol v Dillí, kde som pre smog slnko nevidel niekoľko dní. Porozprávam vám o svojej šesťtýždennej ceste bláznivou Indiou, kde oslovenie „Helou máj frend!“ naberá úplne iný význam ako hocikde inde vo svete, kde vlakom prejdete za 2 eurá 900 kilometrov a nikdy na tú jazdu nezabudnete, kde indická siesta, je podstatne iná, ako tá španielska, a kde aj tofu môže chutiť ako delikatesa. Predstavím vám mestá a púšte Radžastánu, slumy a ľudí Maháraštry, pláže Goi, historické obydlia Karnataky a kanále úžasnej Keraly. No a nevynecháme ani zatiaľ neobjavený raj na zemi – Andamanské ostrovy. Pripútajte sa, bude to jazda! ?


Details

Date:
4. marca 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€

Miesto podujatia

Kantina Pub
Mlynská 2047/39, 052 01 Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves, Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available