Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Prievidza – Cestou necestou – Kostarika, Colorado Trail a Aljaška

21. marca 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€ – 15,00€

Jeden večer, dve prezentácie z dvoch rôznych svetov. S Tomášom sa pozrieme do Kostariky, kde pomáhal ako dobrovoľník a spoznáte nielen príhody z tejto nádhernej krajiny, ale zistíte, ako sa môžete stať dobrovoľníkom. V druhej prezentácii s Mišom prejdete 1000 km peši na Colorado Traile, na 6 týždňov sa vyberieme na Aljašku a cestu i večer ukončíme v štáte Washington v USA.


18:00 Tomáš Šmátrala – Dobrovoľníkom na Kostarike

Kostarika je síce rozlohou malý štát ale môže sa pýšiť ohromne bohatou biodiverzitou. Tomáš Šmátrala z organizácie Prales Deťom SK, vám porozpráva o skúsenostiach a zážitkoch z dobrovoľníckeho pobytu v dažďovom pralese tejto úžasnej krajiny. Aj keď sa častokrát vraví, že Kostarika je svetovým modelom ochrany prírody, zistíte že nie vždy je to tak a aj tu príroda dopláca na ľudskú chamtivosť v podobe pytliactva, ťažby alebo nadmerného či ilegálneho rybolovu. Vypočujete si o aktivitách ako sú čistenia pláže, hasenie lesných požiarov, protipytliacke hliadky, monitorovanie veľkých šeliem a veľrýb, vzdelávanie detí alebo spolupráca s rangermi z národných parkov. Príďte sa dozvedieť viac o možnosti, ako sa aj vy osobne môžete zapojiť do ochrany nádhernej divokej prírody Kostariky.

19:15 Michal Knitl – 1700 km peši na Colorado Traile, na Aljaške i vo Washingtone

Prejdeme sa mesiac po Colorade z Denveru do Duranga, kde som si Colorado trail (782 km) predĺžil a vyšiel aj na 9 hôr s výškou nad 4267 metrov (teda 14.000 feet). Po cesta späť sa pozrieme do Národných parkov Arches, Canyonlands, Black Canyon of Gunnison, Rocky Mountains ako aj do štátneho parku Dead Horse Point. Letecky sa presúvam na Aljašku, kde počas 5 týždňov prechádzam viac ako 300 kilometrov, väčšinou mimo vyznačených chodníkov, vrátane šiestich dní v Denali. Národný park Denali je jednoduché pravidlá – môžeš ísť úplne všade. Iba ak spíš, potrebuješ pre danú oblasť povolenie. Žiadne chodníky, iba divočina. Tak je tomu vo viacerých oblastiach. V diaľke som videl viacerých medveďov grizly, najbližšie som zo zvierat stretol losa s veľkými parohmi. Bol asi 30 metrov. Vyskúšal som si packrafting na rieke v Anchorage i na jazere pri ľadovci (malý raft, ktorý zmestíte do batohu a váži pod 4 kilá). Posledné dva týždne objavujem oblasť Pickets, kráčam pri horách Mount Baker a Shuksan a spoznávam Národný park Olympic vo Washingtone.


 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Okrem vstupenky si môžete zakúpiť aj balíček: vstupenka + 3 online prezentácie o Pacifickej hrebeňovke, Continental Divide Traile i Appalachian Traile v USA.

Details

Date:
21. marca 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€ – 15,00€
Event Kategória:
Event Tags:
,

Miesto podujatia

MERIDIANA Bojnice rezort
Prievidzská 55
Bojnice, 97201 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available