Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Prešov – Cestou necestou – Svadobná cesta v Strednej Amerike, Kolumbia, sopky Mexika i Guatemaly

25. januára 2023 od 18:00 do 21:30

7,00€ – 15,00€

3 prezentácie o Južnej a Strednej Amerike v jeden večer. Najskôr sa vydáme na svadobnú cestu, ktorá začala v čase, keď aj covid. Števka s Jančim cez Kanárske ostrovy dostali do Panamy, pomáhali, cestovali a aj otehotneli. V ďalších prednáškach sa pozrieme na krásy Kolumbie – krajiny úžasných ľudí, dvoch ocenánov, ľadovcov i pralesa a neskôr vystúpime na 10 sopiek v Mexiku a Guatemale.


18:00 Števka a Ján Smolkovci – “Nerozviedli sme sa, fajne bolo” (vtip)

Porozprávali by sme o našej svadobnej ceste, ktorá chcela byť vysnívanou cestou okolo sveta, akurát, že bol Covid a väčšina krajín zatvorená. Ako sme šli na pankáča Strednou Amerikou kam sa dalo, plánovali sme len nevyhnutne a snažili sa cestou nepozabíjať 😀 Porozprávame, ako sa učí v škôlke v džungli v Paname, ako sa žije na misii v Hondurase, ako otehotnieť v Guatemale (beng beng :D), ako stopnúť plachetnicu do Mexika a ako sa skryť pred pirátmi v Belize. Bude to o tom, ako si život aj tak furt robí čo chce, či už máš plán alebo nie 🙂 Cesta bola podporená z Expedičného fondu Cestou necestou, ktorý funguje najmä vďaka vašim 2 % z daní. Ďakujeme


19:20 Michal Knitl – 109 dní v Kolumbii – láska, ľadovce i neprebádané miesta

Dva oceány, ľadovce, amazónia i nádherné ženy. O Kolumbii som sníval už 11 rokov a mal som ju navštíviť už v roku 2020. Teraz ma nezastavil ani koronavírus a mal som možnosť spoznať túto úžasnú krajinu. Takmer väčšinu času som strávil turistikou na horách – okruh El Cocuy, túra do Strateného mesta (Ciudad Perdida), výstup na 5274 metrov vysoký Nevado del Tolima, ako aj u domácich cez couchsurfing. Okrem hôr sa pozrieme na pláže Karibiku, navštívime rodinnú kakaovú farmu, zlaníme vodopád Fin del Mundo a navštívime oblasť Guaviare s petroglyfmi, ktorá sa iba pred pár rokmi otvorila turizmu. „Kolumbia a Brazília sú najnebezpečnejšie krajiny. Nie kvôli bezpečnosti. Ale preto, že odtiaľ nebudeš chcieť ísť preč,“ povedal jeden cestovateľ, ktorého som stretol.
O tejto ceste vyšiel v novembri cestopis Nespútaná Kolumbia

 


 

20:20 Mexiko a Guatemala – pláže, cenotes, výstupy na sopky i medený kaňon

Prvý týždeň v Mexiku spoznávam Yucatan – piesočnaté pláže, pamiatky Májov a najmä úžasné cenotes (prírodné jazerá, ktoré sú akoby v dierach v zemi). Cez Chiapas a pekné vodopády sa presúvam do Guatemaly, kde v priebehu 10 dní vychádzam na vrcholy sopiek Santa Marta, Tajumulco, Toliman, Atitlan, Acatenango i Fuego, ktorý stále chŕli lávu. Po návrate do Mexika sa presúvam do Barrancas del Cobre na severe krajiny. Oblasť bola a ešte stále je trochu nebezpečná pre hranicu drogových kartelov. Niekoľko dní kráčam po kaňonoch, ktoré sú hlabšie ako Grand Canyon. Cestu končím výstupom na štyri sopky v oblasti Mexico city – Nevado Toluca, Volcan Ajusco, Iztaccihuatl (5230 metrov) a Pico de Orizaba (5636 metrov) v priebehu šiestich dní. Mexiko a Guatemala ma veľmi príjemne prekvapili.


 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Na mieste máme ďalšie vstupenky za 7€. Vstupné na poslednú prezentáciu je 5€. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
25. januára 2023
Čas:
18:00 do 21:30
Cost:
7,00€ – 15,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Wave
Námestie Kráľovnej pokoja 3
Prešov, 08001
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available