Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Poprad – 5000 km sólo na juh a bláznivá India

11. februára od 17:00 do 19:30

8,00€
Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v popradskom kine Tatran. Tešiť sa môžete na 5000 km sólo jazdu Zuzky na juh a s fotografom Gabom precestujeme bláznivú Indiu.

17:10 Zuzana Ballaschová – 5000 km sólo na juh

Kedže som zistila pár dní pred plánovaným odletom do Ázie, že pas nemám platný dostatočne dlho, vzniklo časové vákuum vhodné na cestu o ktorej som dlhšie uvažovala. Padlo rýchle rozhodnutie – vyrazím autom na roadtrip Chorvátsko – Čierna Hora – Albánsko – Grécko. Z 3 týždňov bolo napokon 5 týždňov, 5000 km cez 6 štátov, 4 ostrovy s kúpaním v 3 moriach, po cestách a necestách Balkánu. Otočný bod bol najjužnejší bod gréckej pevniny na Peloponéze. 28 rôznych ubytovaní, prakticky bez fixného plánu cesty. Túlačka. Také mám najradšej.


18:20 Gabo Antal – Bláznivá India

Keď som sa ako fotograf rozhodoval, ktorú krajinu navštívim po štyroch mesiacoch na Islande, tak som si väčší kontrast nemohol ani vybrať. Z nádhernej prírody Islandu, kde som vodu mohol piť priamo z vodopádu, som sa ocitol v Dillí, kde som pre smog slnko nevidel niekoľko dní. Porozprávam vám o svojej šesťtýždennej ceste bláznivou Indiou, kde oslovenie „Helou máj frend!“ naberá úplne iný význam ako hocikde inde vo svete, kde vlakom prejdete za 2 eurá 900 kilometrov a nikdy na tú jazdu nezabudnete, kde indická siesta, je podstatne iná, ako tá španielska, a kde sa naučíte, že aj jemne pikantné jedlo vám zapáli oheň v ústach. Predstavím vám mestá a púšte Radžastánu, slumy a ľudí Maháraštry, pláže Goi, historické obydlia Karnataky a kanále úžasnej Keraly. No a nevynecháme ani zatiaľ neobjavený raj na zemi – Andamanské ostrovy. Pripútajte sa, bude to jazda!?

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na druhú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Ak ste náš pravidelný návštevník a radi by ste si pozreli prezentácie, ktoré sme nahrali aj v iných mestách, odporúčame ročnú vstupenku s prístupom ku archívu k viac ako 100 prednáškam online. Máme varianty pre 1 osobu a aj pre 2 osoby.

Details

Date:
11. februára
Čas:
17:00 do 19:30
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Tatran
Námestie svätého Egídia 43/86
Poprad, 05801 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available