Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Piešťany – Cestou necestou – Pacifická hrebeňovka i prechod Pyrenejí od Atlantiku po Stredozemné more

11. januára 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€ – 15,00€

Po rokoch sa vraciame s cestovateľskými prezentáciami do Piešťan a prinášame vám večer plný turistiky. Prejdeme 4000+ kilometrov dlhú Pacifickú hrebeňovku, ktorú prešli obaja prednášajúci (v iných rokoch) a pozrieme sa aj na prechod Pyrenejí, od Atlantiku až po Stredozemné more. Ak máte radi prírodu a turistiku, toto je večer pre vás.

18:00 Michal Knitl – Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies

Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Začal som 11.4. na hraniciach s Mexikom. To som ešte netušil, že ešte bude snežiť a po prechode púšte sa budem 5 týždňov počas júna brodiť v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili sme skupiny a spolu sme hľadali miesta, kde rieky prekročiť. Za zasneženou Sierrou prišla nížinatá časť, komáre, horúčava, ďalšie zničené tenisky… Celkovo som za 5,5 mesiaca prešiel 4000+ kilometrov vrátane návštevy Kanady a prechodu Sierry bez snehu opäť v septembri. 

O ceste vznikol cestopis Pacifická hrebeňovka


 

19:20 Ivka Smolková – GR11 – od Atlantiku po Stredozemné more

Turistický chodník ťahajúci sa od Atlantického oceánu po Stredozemné more cez južné hrebene Pyrenejí. Chodník križuje 4 regióny Španielska a Andorru. Zažijete si prechod od vlhkého upršaného Baskicka po suché horúce Katalánsko.  

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
11. januára 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€ – 15,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

ŽiWell Kursalon
Beethovenova 5
Piešťany, 92101 Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available