Barion Pixel
Nahrávam Podujatia

Partizánske – Cestou necestou – Netradičná cesta okolo sveta a Kolumbia dobrodružne

3. augusta od 17:00 do 22:00

8,00€

S potešením vás pozývame na  cestovateľský festival Cestou necestou, po prvý krát v príjemnom outdoorovom priestore partizánskej Osemdesiatky. Na úvod podujatia sa budeme túlať po svete s Michalom Tlelkom, ktorý nám ukáže, že cestovať sa dá intenzívne aj za minimálne náklady. Zatúlame sa s ním do krajín ako Gruzínsko, Peru, Chile, Kyrgizstan, Tadžikistan, Rusko, Kanada…a to naozaj nieje všetko. S druhou prednáškou sa presunieme do Kolumbie, ktorú na motorke brázdil  cestovateľ Radovan Hanko. A keďže je Rado zároveň aj hudobník, po prednáškach nám rád zahrá a zaspieva niečo nielen zo svojho repertoáru. Areál Osemdesiatky zároveň ponúka širokú ponuku občerstvenia, takže nebudú chýbať alko/nealko nápoje, zmrzlina, chutné jedlo v štýle street-food a samozrejme čapované pivečko. Priestor podujatia je chránený pred dažďom, takže sa netreba báť ani nepriaznivého počasia. 


17:30 Michal Tlelka – Netradičná cesta okolo sveta

Cestovateľská prednáška, ktorá mapuje Michalových 10 rokov na cestách, ktoré boli celé popri práci učiteľa. Chceli by ste cestovať, ale nemáte veľa peňazí, neovládate žiadny svetový jazyk, alebo jednoducho hľadáte odvahu vyraziť? Táto prednáška nám ukáže, že nič z toho naozaj nepotrebujete (okrem kúska odvahy) a že cestovať sa dá aj za málo….s maximom zážitkov. Čakajú nás desiatky navštívených krajín a fúra nečakaných cestovateľských príbehov. Peru, Bolívia, Chile, Kanada, Rusko, Kyrgyzstan, Tadžikistan, Uzbekistan, Island, Faerské Ostrovy, Maroko, Gruzínsko, Madeira a mnoho ďalšieho. Po tejto prednáške sa budeš chcieť zbaliť a vyraziť na cesty….


19:00 prestávka

19:15 Radovan Hanko – Kolumbia dobrodružne

Kolumbia už dávno nie je iba tá nebezpečná krajina, kdesi v južnej Amerike, kde vládnu drogové karteli a vybuchujú autá. Staré časy sú preč a Kolumbia je dnes hlavne krajinou prírodnej krásy, úsmevov a ľudskosti. Rado Vás prevedie všetkými kútmi tejto rozmanitej  krajiny. Rozpovie, ako sa žije v amazónskom pralese v miestnej komunite, ako sa lovia najväčšie sladkovodné ryby na svete Arapaimy, aké je to stráviť noc v hlbokej džungly ďaleko do civilizácie a čo s Vami spraví ayahuasca-halucinogénna tradičná medicína džungle. Tiež sa na motorke vyberieme na najsevernejšiu časť Kolumbie do púšte, navštívime sopečné hory v strednej Kolumbii a prejdeme sa po stopách Pabla Escobara v Medelline.

                  Po prednáške akustický koncert Radovana Hanka…                                                        +voľná zábava 🙂


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu+koncert. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
3. augusta
Čas:
17:00 do 22:00
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Osemdesiatka
Nitrianska 1140/70
Partizánske, Slovakia 95801 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 917 397 370
View Miesto podujatia Website

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Partizánske 03.08.2024
8,00
100 available