Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Nové Zámky – Plachetnicou na Antarktídu, Mexiko a bláznivá India

14. marca 2023 od 18:00 do 22:00

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na ďalší cestovateľský festival Cestou necestou v Kine Mier v Nových Zámkoch. Tešiť sa môžete na dobrodružnú plavbu plachetnicou na Antarktídu, s Katkou navštívime nádherné Mexiko a nevynecháme ani bláznivú Indiu s fotografom Gabom.

18:00 Roman Nemec – Plachetnicou na Antarktídu

O provu dvojsťažňovej plachetnice Fernande sa trieštia veľké do šeda sfarbené vlny. Horizont sa ani len na chvíľu nezastaví a nebo je biele ako kosť. Uplynulo pár dni od vyplávania z prístavu Ushuaia a len nedávno sme kývali Mysu Horn. Na horizonte je badať sopečný ostrov Deception, prvá zem po zdĺhavej adrenalínovej plavbe a naša dvanásť členná posádka ho túžobne očakáva. Od čias expedícií Jamesa Cooka, Roalda Amundsena či Ernesta Shackletona sa zlepšili lode či vybavenie, avšak ako kedysi, tak aj dnes, námorníci cítia rovnaké obavy no i nesmiernu radosť zo splnenia si veľkého sna, plaviť sa na Antarktídu. Roman Nemec zažil v roli námorníka a kuchára mesačnú expedíciu na Antarktický poloostrov. Podelí sa s nami o svoje zážitky, videá a krásne fotografie. Ste zvedaví, aké to je prechádzať sa medzi tisíckami tučniakov, pozorovať veľryby pri love či navštíviť vedeckú základňu? Tak vyplávajte s nami!


19:20 Katka Líšková – Na mexickej vlne

Prečo si vybrať Mexiko ako dovolenkovú destináciu na najbližší výlet? Ja ju navštevujem nepretržite už od roku 2006 a určite sa nechystám prestať ani v budúcnosti. Porozprávam vám o veľkolepej histórii Mayov a Aztékov, nádherných plážach, cenotoch, pyramídach, ale aj o originálnej gastronómii a bizarnosti všedných dní a nevšedných ľudí. Zvezieme sa na Mexickej vlne v Pacifiku, Karibiku ale aj Atantiku a verte mi, že si to zamilujete rovnako, ako som si to zamilovala aj ja!


20:40 Gabo Antal – Bláznivá India

Keď som sa ako fotograf rozhodoval, ktorú krajinu navštívim po štyroch mesiacoch na Islande, tak som si väčší kontrast nemohol ani vybrať. Z nádhernej prírody Islandu, kde som vodu mohol piť priamo z vodopádu, som sa ocitol v Dillí, kde som pre smog slnko nevidel niekoľko dní. Porozprávam vám o svojej šesťtýždennej ceste bláznivou Indiou, kde oslovenie „Helou máj frend!“ naberá úplne iný význam ako hocikde inde vo svete, kde vlakom prejdete za 2 eurá 900 kilometrov a nikdy na tú jazdu nezabudnete, kde indická siesta, je podstatne iná, ako tá španielska, a kde aj tofu môže chutiť ako delikatesa. Predstavím vám mestá a púšte Radžastánu, slumy a ľudí Maháraštry, pláže Goi, historické obydlia Karnataky a kanále úžasnej Keraly. No a nevynecháme ani zatiaľ neobjavený raj na zemi – Andamanské ostrovy. Pripútajte sa, bude to jazda!

Details

Date:
14. marca 2023
Čas:
18:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Mier – Nové Zámky
Námestie Györgya Széchényiho 9
Nové Zámky, 94001 Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available