Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Nové Zámky – Cestou necestou – Vojnou zmietaná Sýria a stopom do západnej Afriky

6. februára od 18:00 do 21:00

8,00€

S radosťou vás opäť pozývame na cestovateľský večer do novozámockého kina Mier. Blízky východ verzus západná Afrika? V priebehu jedného večera sa pozrieme do oboch týchto zaujimavých regiónov sveta. Domáca cestovateľka Petra nám rozpovie príbehy zo Sýrie, ktorá je už roky zmietaná v rôznych vojnových konfliktoch a Tomáš nás prevedie jeho stopárskym dobrodružstvom na ceste do africkej Gambie. 


18:00 Petra Kováč: Sýria – cesta krajinou, ktorá je v občianskej vojne

Sýria bola úplne prvou krajinou, ktorú som už ako dieťa chcela navštíviť, vďaka mojej babke, ktorá mi o nej často rozprávala. Tesne pred vypuknutím občianskej vojny som mala letenku v ruke a pripravenú batožinu. Netušila som, že sa mi do tejto blízkovýchodnej krajiny podarí dostať až o 11 rokov neskôr v (relatívne) vysokom štádiu tehotenstva. Sýria je  už od roku 2011 zmietaná vojnou a dodnes nie je úplne bezpečnou krajinou pre cestovanie. Aké je to spoznávať túto nezvyčajnú a historicky veľmi zaujímavú krajinu očami ženy?  Dozvieme sa v kine Mier v úvodnej prednáške 🙂  

 


 

19:15 prestávka

19:30 Tomáš Pastierik – Stopom do africkej Gambie

Stopom cez Európu a následne po piatich afrických krajinách. Občas dokonca viac krokom ako stopom(napr v Španielsku na púti do Santiaga de Compostela)…aj to je cestovateľské dobrodružstvo, o ktorom nám porozpráva Tomáš. S kamarátom takto prešli viac ako 8 tisíc kilometrov za 4 mesiace a spoznali pomerne intenzívne krajiny ako Maroko, Západná Sahara, Mauretánia, Senegal..až nakoniec neplánovane skončili v najmenšom africkom štáte-Gambia. Aké je to cestovať s palcom hore, batohom na chrbte, nemať silný plán ale namiesto toho silný pocit slobody? O tom všetkom sa dozviete práve na tejto prednáške… 🙂


  Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
6. februára
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Mier – Nové Zámky
Námestie Györgya Széchényiho 9
Nové Zámky, 94001 Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available