Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Nové Zámky – Cestou necestou – Nezvyčajné indické dediny a Palestína: za múrom Svätej zeme

23. apríla od 18:00 do 21:00

8,00€

S radosťou vás opäť pozývame na cestovateľský večer do novozámockého kina Mier. Tešiť sa môžete na zážitky Peťa Grešu z nezvyčajných Indických dedín a Petra Kováč nás prevedie Palestínou, kde nahliadneme za múry Svätej zeme a navštívime spoločne najzaujímavejšie oblasti tejto nepokojnej časti blízkeho východu . V jeden večer tak spoznáme Indiu z tej najautentickejšej stránky a posnažíme sa porozumieť Palestíne,  ktorá je žiaľ aj dnes zmietaná v neutíchajúcom dlhoročnom konflikte. Aprílové Cestou necestou bude posledné pred letnou pauzou, takže neváhajte a príďte si užiť večer plný netradičných príbehov….


18:00 Peter Greša – Nezvyčajné indické dediny

Vydajte sa s nami na cestu do odľahlých kútov Indie, kde zavítame do tých najnezvyčajnejších dedín. Navštívime napríklad tajomnú dedinu astrológov, alebo “hadích ľudí” zo starobylej kmeňovej komunity v južnej Indii. Z nej sa presunieme na sever do izolovaného regiónu mystických Himalájí, kde sa v dodnes praktizuje mnohomužstvo a každodenný život riadia dedinské božstvá. Ako sa žije v dedine, kde majú ženy niekoľkých manželov naraz? A to naozaj nieje všetko. Na tejto prezentácii nás čaká nejedno prekvapenie…

 


 

19:15 prestávka

19:30 Petra Kováč – Palestína: za múrom Svätej zeme

Kto by nepoznal Jeruzalem? Korunovaný zlatou kupolou Skalného Dómu. Je prítomný v každej modlitbe a v každom momente, v ktorom sa ľudia cítia blízko k Bohu.
Mesto Betlehem, ktoré sa stalo symbolom Vianoc má dnes trpkú príchuť. Biblickou krajinou sa totiž tiahne obrovský betónový múr, ktorý ho skrýva.
Ramalláh, de facto hlavné mesto Palestíny v ktorom sa nachádza aj mauzóleum Jásira Arafáta.
Najstaršie mesto na svete, Jericho.
Ťažko zkúšaný Hebron, kde vedľa seba žijú (ale nespolunažívajú) pôvodní obyvatelia mesta a židovskí osadníci.
Rodiny, ktoré sa nemôžu stretávať. Územie, ktoré palestíncom mizne pred očami. Vojenské check pointy. Boj Dávida s Goliášom.
Ale aj reštaurácie s vodnými fajkami, tóny svadobného pochodu zaffa, nielen arafatky, ale aj krásne vyšívané ženské róby, dezert zo syru a káva s kardamonom, a víťaz speváckej súťaže “Arab Idol”.
O tom všetkom nám porozpráva milovníčka blízkeho východu Petra Kováč.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
23. apríla
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Mier – Nové Zámky
Námestie Györgya Széchényiho 9
Nové Zámky, 94001 Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available