Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Námestovo – Cestou necestou – Japonsko a Kolumbia

30. septembra 2023 od 18:00 do 20:30

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v kine Kultúra v Námestove.


18:00 Katka Líšková – Japonsko

Japonsko je krajina, ktorá prekvapí aj skúsených cestovateľov. Od našich predstáv o pretechnologizovanej spoločnosti po duchovné chrámy šintoizmu a zen budhizmu. Viete napríklad o tom, že v Japonsku je najviac reštaurácii s michelinovskou hviezdou na svete? Alebo že tu kúpite veľa vecí v samopredajných automatoch? Dokonca aj použité dámske prádlo.

Shinkanzeny hlásia priemerné ročné meškanie 18 sekúnd a za svoj odpad si je každý Japonec zodpovedný sám. Preto takmer nenájdete odpadkové koše vo verejných priestranstvách.. a mnoho iných zaujímavostí, o ktorých Vám príde porozprávať Katka Líšková.


19:15 Filip Lehotský – Jánošík na liečení: Kolumbia

Ako Ayahuasca a šamani pomáhajú pri liečení depresie a úzkostí? Prečo aj vysokoškoláci túžia byť ako Pablo Escobar? Koľko g kokaínu chce prezident dovoliť užívať seniorom? Prečo pôvodné indiánky počas prvej menštruácie nemôžu vyjsť na slnko?

Filip Jánošík porozpráva o svojich zážitkoch na netradičnom cestovateľskom premietaní. Za 5 týždňov sám precestoval Kolumbiu, kde sa zúčastnil šamanistických rituálov, putoval džungľou za pôvodnými indiánskymi kmeňmi a vydal sa po stopách narkobaróna Pabla Escobara. Viac o Filipovi zistíte na www.filipjanosik.sk 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
30. septembra 2023
Čas:
18:00 do 20:30
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Kultúra Námestovo
Štefánikova 208/7
Námestovo, 029 01 Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available