Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

(Vypredané) Martin – Cestou necestou – Lofoty na morských kajakoch, India, JV Ázia, Mexiko i Guatemala

20. januára 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€ – 15,00€

Podujatie je vypredané, vstupenky na mieste už nebudú. Tešíme sa na vás opäť nabudúce – 16.2., 16.3. Expedičná kamera a 20.3.

Počas jedného večera sa budeme kajakovať okolo nórskych Lofotov, zistíme ako sa dá osobne a duchovne rásť počas ciest v Indii, JV Ázii i Mexiku. Na záver vystúpime na 10 sopiek v Mexiku a Guatemale, kde zistíte, že aj tam sa oplatí ísť na hory.


18:00 Patrik Skovajsa – Okolo nórskych ostrovov Lofoty na morských kajakoch

Dobrodružstvo o dramatických horách, otvorenom arktickom oceáne, krytých zátokách, rozprávkových plážach, nedotknutej prírode a objavovaní divočiny na morských kajakoch. Epická pádlerská expedícia štyroch kajakárov z Lotyšska, Nemecka a Slovenska. Viac ako 5 rokov príprav na splnenie sna.


19:00 Simona Majerská – Cestovanie ako forma osobnostného a duchovného rastu

Na papieri mala všetko, ale v duši prázdno a ani nevedela, kým naozaj je. Jej spoločníkmi sa na preskačku stali úzkosť a depresia. A tak spravila jediné, čo jej dávalo význam. Predala všetko čo vlastnila a vydala sa na cestu do neznáma v krajinách, kde budhizmus, hinduizmus a šamanizmus majú svoje korene – Srí Lanka, tibetská časť indických Himalájí, Mexiko, Bali,… Simona sa podelí o svoj príbeh nachádzania samej seba cez cestovanie a učenie sa od duchovných majstrov, prírodných liečiteľov aj bežných spolucestujúcich. Cesta plná pádov aj výšok, uvedomení aj zmyslových zážitkov. Poďte sa s ňou stratiť, aby ste sa našli 🙂


 

20:15 Michal Knitl – Mexiko a Guatemala – pláže, cenotes, výstupy na sopky i medený kaňon

Prvý týždeň v Mexiku spoznávam Yucatan – piesočnaté pláže, pamiatky Májov a najmä úžasné cenotes (prírodné jazerá, ktoré sú akoby v dierach v zemi). Cez Chiapas a pekné vodopády sa presúvam do Guatemaly, kde v priebehu 10 dní vychádzam na vrcholy sopiek Santa Marta, Tajumulco, Toliman, Atitlan, Acatenango i Fuego, ktorý stále chŕli lávu. Po návrate do Mexika sa presúvam do Barrancas del Cobre na severe krajiny. Oblasť bola a ešte stále je trochu nebezpečná pre hranicu drogových kartelov. Niekoľko dní kráčam po kaňonoch, ktoré sú hlabšie ako Grand Canyon. Cestu končím výstupom na štyri sopky v oblasti Mexico city – Nevado Toluca, Volcan Ajusco, Iztaccihuatl (5230 metrov) a Pico de Orizaba (5636 metrov) v priebehu šiestich dní. Mexiko a Guatemala ma veľmi príjemne prekvapili.

Podujatie nájdete aj na facebooku.

Okrem vstupenky si môžete zakúpiť aj balíček: vstupenka + 3 online prezentácie o Pacifickej hrebeňovke, Continental Divide Traile i Appalachian Traile v USA.

Details

Date:
20. januára 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€ – 15,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Barmuseum
Malá Hora 2
Martin, 03601 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available