Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Martin – Cestou necestou – Južný Sudán – Územie divokých kmeňov a Laos: O prírode, ľuďoch a tajnej vojne

9. mája od 19:00 do 21:30

8,00€

Afrika alebo Ázia? Počas jedného večera môžeš mať oboje. Najprv ťa rodák z Martina Jakub Hlaváč vezme na cestu drsnou autentickou afrikou – do Južného Sudánu a potom sa vyberieme s Nanou a Nikou do Laosu, ktorý je spomedzi krajín Juhovýchodnej Ázie stále najmenej rozvinutý.


19:00 Jakub Hlaváč: Južný Sudán – Územie divokých kmeňov 

Cesta drsnou autentickou afrikou, kde zážitky nie su naservírované, ale treba si po ne ísť – dlho, ťažko a ďaleko. Predstavíme si život v najmladšej a najmenej rozvinutej krajine sveta, ktorá si len nedávno prešla občianskou vojnou a kmeňová rivalita je tu stále veľká. Ako žijú horské pastierske kmene? Prečo každý pastier musí mať mačetu a kalašnikov? Ako žijú rybárske kmene v najväčších bažinách Afriky? Ako sa cestuje po krajine, kde nie sú žiadne služby, hotely ani turisti? Prečo sa v hlavnom meste vôbec nemôže fotiť? 


 

20:30 Katarína “Nana” Naništová a Nikola Kökényová: Laos: O prírode, ľuďoch a tajnej vojne 

Laos je pre tých, ktorí cestujú kvôli prírode. Vezmeme vás na rieku Mekong, na vápencové kopce a do temných jaskýň. Ukážeme vám kus kultúry a prezradíme, ako žijú miestni ľudia a čo všetko museli za posledné roky prekonať. Medzi inými aj konflikt, ktorý sa Laosu netýkal, no aj tak z krajiny urobil najbombardovanejšiu zem v histórii ľudstva. Cestu Laosom zakončíme na ostrovoch uprostred 12 najdlhšej rieky sveta. Pridajte sa na cestu do Laosu od severu až samotný juh.


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia.

Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€.

Podujatie nájdete aj na našom Facebooku.

Details

Date:
9. mája
Čas:
19:00 do 21:30
Cost:
8,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Barmuseum
Malá Hora 2
Martin, 03601 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available