Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Malacky – Cestou necestou – (Ne)poznaný Irak, z Pakistanu do Indie-intenzívne a na vlastnú päsť!

2. mája 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€

Festival Cestou necestou po prvý krát v Malackách! S potešením vás pozývame na cestovateľský večer plný autentických príbehov z prudko zážitkových regiónov. Peter nám ukáže tajomný Irak, ktorý sa po dlhoročných konfliktoch len nedávno opäť otvoril svetu a Tomáš nás prevedie mystickým Pakistanom a ukáže to naj z jeho srdcovej Indie.


18:00 Peter Gregor – (Ne)poznaný Irak

Neúnavný milovník nepokojných krajín Peter Gregor nám porozpráva o deviatich návštevách Irackej republiky za posledných 11 rokov. Vystúpime spoločne na najvyšší vrchol Iraku, porozhliadneme sa po autonómnom kurdskom regióne, až sa nakoniec dostaneme na vlastnú päsť do Mosulu, Bagdadu, či Nadžafu – arabskej časti krajiny, ktorá sa pre individuálny turizmus otvorila iba v apríli roku 2021. Počuli ste niekedy o provincii Al-Anbár – najväčšej, najmenej ľudnatej a najobávanejšej oblasti v Iraku, kde kedysi sídlili hlavné bunky Al-Káidy? Pozrieme sa spoločne aj tam. Túto prezentáciu si nenechajte ujsť.


 

19:30 Tomáš Pastierik –  Z Pakistanu do Indie, intenzívne a na vlastnú päsť!

Alebo ju miluješ, alebo nenávidíš-aj takto o Indii hovoria luďia, ktorí ju navštívili.Tomáš patrí do tej prvej skupiny.India je jeho srdcovka a pri svojej štvrtej návšteve tejto intenzívnej krajiny, sa rozhodol začať svoju púť už v susednom Pakistane. Kultúrny šok v Karáči, autentické a mystické Sufíjske cerémonie v Sehwane, historické Lahore, napínavý prechod cez unikátnu hranicu Wagah a Tomášov výber toho naj čo môžete vidieť a hlavne zažiť v Indii.Toto rozhodne nebude iba o Taj Mahale!Budeme stopovať, strácať sa v džungli na ďalekom severo-východe krajiny, objavovať silu posvätných pútnickych miest rôznych náboženstiev, v Meghalaye narazíme na kmeň, kde ešte stále vládnu ženy, alebo sa v Himaláyach neplánovane stretneme s Dalajlámom.A to zďaleka nieje všetko..

 


Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€. Podujatie nájdete aj na Facebooku.

Details

Date:
2. mája 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kino Malacky
Hviezdoslavova 1778/3
Malacky, 90101 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
034/772 21 10
View Miesto podujatia Website

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available