Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Liptovský Mikuláš – Cestou necestou – Vietnam & Filipíny, 2 krajiny na 2 kolesách za 2 mesiace – Za mesiac naprieč Panamou

10. mája 2023 od 19:00 do 21:30

Pozývame vás na dve dobrodružné cesty. V tej prvej sa vyberieme na motorkách do Juhovýchodnej Ázie – do Vietnamu a na Filipíny. 2 mesačnú cestu spolu s Paťkou absolvujete za 1 hodinku. V druhej cestovateľskej prednáške vás vezmeme na mesiac do Panamy v Strednej Amerike.

19:00 Patrícia Jaššová – Vietnam & Filipíny, 2 krajiny na 2 kolesách za 2 mesiace

Vietnam nie je len bún bò nam bộ a ryžové polia. Nie je len komunizmus, nie je len Hanoi a nie je len Ho Chi Minh City. Skrýva v sebe peknosti aj bizarnosti. O tejto krajine príde porozprávať Patrícia, ktorá vo Vietname strávila 3 týždne, krajinu prešla z juhu na sever a jej hlavným dopravným prostriedkom bola motorka. Aké bolo prejsť horský priechod Hai Van Pas, čo nezvyčajné videla na najvyššom vrchu Indočíny a čo spája vietnamca Tana a prezidentku Z. Čaputovú?

Druhá časť Paťkinej prednášky bude venovaná ďalšej krajine z Juhovýchodnej Ázie – tropickým Filipínam. Prenesieme sa na tie najkrajšie pláže, vodopády s tyrkysovou vodou a svetovo vyhľadávané miesta na potápanie. Okrem toho sa dozviete prečo Filipínci radi jedia zárodky kačičiek, ako vyzerá klasická narodeninová oslava a prečo im stačí k životu bambusová chatrč. 


20:10 Katarína Naništová a Nikola Kökényová – Za mesiac naprieč Panamou

Cesta do Panamy mala byť prípravou na kontinent s obávanou reputáciu – Južnú Ameriku. Naša lekcia začala v Panama City, hlavného mesta plného kontrastov, kde Panamský prieplav bol spočiatku len povinnou zastávkou, no po spoznaní jeho histórie nás naučil veľa o krajine samotnej.

Pokračovali sme do dedinky ležiacej v krátery vulkánu, kde sme si okrem prázdnych turistických chodníkov pohovorili aj s miestnymi policajtami na tému bezpečnosť. Čakal nás čarokrásny ostrov Coiba, ktorý je vďaka vysokej ochrane prírody nedotknutým rajom. O to sa postarala aj jeho temná história. Pravdupovediac, celú cestu Panamou nás sprevádzali strašidelné historky a príbehy, ktoré si môžete vypočuť 10.5. o 19:00 v Central Perku v Liptovskom Mikuláši.

Details

Date:
10. mája 2023
Čas:
19:00 do 21:30
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Central Perk
1.mája 90/25
Liptovský Mikuláš, 03101 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available