Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
 • Táto event už prebehla.

Košice – Snow Film Fest a Cestou necestou – 6 zimných filmov + 3 cestovateľské prezentácie

15. januára od 18:00 do 16. januára od 21:00

Srdečne vás pozývame na 2 dni plné inšpirácie. Počas prvého dňa premietame 6 dobrodružných filmov Snow Film Festu a druhý deň 3 cestovateľské prezentácie o Ázii (Kórea, Čína, Taiwan), Peru a Islande v košickom kulturparku.


Pondelok 15.1.2024 Snow Film Fest

Pre veľký úspech máme pre vás druhé premietanie 6 zimných filmov – pozrieme sa na zážitky z výstupu s lyžami na vrchol 7000 metrovej hory v Nepále, na lyžiach prejdeme aj Laponsko, zažijeme freeride v nórskych fjordoch, na Sibíre a v Gruzínsku.


18:10 SPEEDUP: HIMALÁJSKY PRÍBEH

Réžia: Dario Tubaldo, Dĺžka: 55 min Čo sa dá stihnúť za 10 hodín? Napríklad vyliezť na sedemtisícovku a zalyžovať si na nej? Horolezec a extrémny skialpinista Benedikt “Beni” Böhm láme rekordy v rýchlostných výstupoch na vysoké hory sveta, ktoré potom zjazdí na lyžiach. Svoje výstupy uskutočňuje rýchlym a ľahkým štýlom, pričom na vrchol vystúpi a do základného tábora sa vráti za 24 hodín alebo menej. V auguste 2022 sa Beni Böhm a jeho horolezecký partner a horský vodca Prakash Sherpa vydajú na vrchol sedemtisícovky Himlung Himal v Nepále. Čakajú ich nielen preteky s časom, ale aj nástrahy vysokých hôr. Podarí sa im dosiahnuť vrchol v rekordnom čase? Benedikt Böhm ako ambasádor Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) chce prostredníctvom filmu upozorniť aj na vplyv ľudskej činnosti a klimatických zmien na krehkú prírodu najvyšších hôr sveta. S cieľom podporiť ochranu životného prostredia a ohrozených druhov v Nepále navštívili aj národný park Chitwan, kde sa populácia ohrozeného tigra bengálskeho v posledných rokoch vďaka iniciatívam WWF strojnásobila. V súčasnosti žije v lesoch krajiny opäť viac ako 350 týchto majestátnych šeliem.


19:05 LAPLAND EXPLORER

Réžia: Nika Ballus, Dĺžka: 20 min, Trailer Nika Ballusová, aktuálna držiteľka Guinnessovho rekordu za najdlhší výlet na kitesurfe bez podpory, utrpela v roku 2019 nehodu, ktorá jej zmenila život… Viac ako rok sa zotavovala v nemocnici po úplnej rekonštrukcii nohy a snívala o ďalšej ceste. Jej sen sa po troch rokoch stáva skutočnosťou. V apríli 2022 sa vydáva na svoj prvý sólo traverz fínskeho a nórskeho Laponska: bez podpory, len s lyžami, výstrojom a sánkami… A je to poriadna jazda!


 

19:25 WAVY: PLAVBA MÔJHO ŽIVOTA

Réžia: Nikolai Schirmer, Dĺžka: 45 min, Trailer Lyžiarska odysea v mrazivých severných fjordoch Nórska. Dvojica freeriderov na palube lode excentrického kapitána Crocsa sa vydáva na cestu k vysnívanej hore. Ich cieľom sú skalné veže Kvænangstindan vystupujúce z vĺn Nórskeho mora, kde si Nikolaj spomína, že pred viac ako desiatimi rokmi videl lyžiarsku trať… Film o priateľstve, ceste do neznáma, ale hlavne plný neuveriteľne fantastických zjazdov!


 

20:10 prestávka

20:25 LUŽBA: DUŠA SIBÍRA

Réžia: André Costa, Dĺžka: 20 min, Trailer Hľadanie nadýchaného prašanu zavedie štyroch rakúskych lyžiarov na rozľahlé zasnežené pláne Sibíri. Prichádzajú do odľahlej dediny Luzba uprostred hôr, kde stretávajú Antona Lementeva, štyridsaťročného priekopníka freeridu. Jeho spomienky na priekopnícke lyžiarske výpravy do miestnych hôr nás zavedú do dávnych čias, keď on a jeho priatelia hľadali únik z neďalekého špinavého priemyselného mesta Novokuzneck. Skupina lyžiarov sa spoločne vydáva na cestu za najlepším prašanom svojho života, ale zároveň nahliadne do hlbín svojráznej ruskej duše.


20:45 SALAŠ: GRUZÍNSKÝ FREERIDE

Réžia: Ondřej Pekárek, Dĺžka: 20 min Zapichnite prst do mapy Veľkého Kaukazu, kúpte si stan a varič, vyrobte expedičné sane a vyrazte v ústrety neznámemu. Práve o tom je nový film s názvom Salaš od Freerideguides.cz, ktorý vznikol pri objavovaní novej lokality v Gruzínsku.


21:05 LALODGE

Réžia: Hugo Laugier, Dĺžka: 10 min Aké zimné disciplíny dokáže freeskista Hugo Laugier? Vtipný skeč o tom, ako si freeskista Hugo oblečie svoj najlepší dres a v sprievode svojho “trénera” a päťnásobného olympijského medailistu Martina Fourcada si vyskúša biatlon, slalom a dokonca aj hokej! Vychutnajte si desať minút zábavy a nevšedného predstavenia v jednej z epizód seriálu LALODGE.


Utorok 16.1.2024 Cestou necestou

Počas druhého dňa máme pre vás 3 cestovateľské prezentácie. V prvej vám Dominika povie o živote v Južnej Kórei, Číne a Taiwane. S Paťkou spoznáte Island, pričom jej prezentácia je doplnená aj úžasnými zábermi z dronu. V poslednej prezentácií sa dozviete nielen o populárnej túre Cordillera Huayahuash ale najmä o jednom z prvých prechodov Cordillera Blanca Traverse, ktorý Mišo prešiel často iba s pomocou navigácie cez neoznačené sedlá.


18:05 Dominika Sakmárová: Kórea/ Čína /Taiwan

Čriepky a perličky zo života na Ďalekom východe – v Číne, Južnej Kórei a na Taiwane. Prostredníctvom každodenných scenérií a predmetov predstavím kultúrne špecifiká a zaujímavostí jednotlivých krajín.

 


19:10 Patrícia Mrázková – Magická krajina Vikingov – Islandské naj

Island je „in” a každý tretí človek už vie, čo je Seljalandsfoss. Ostrov sa stal synonymom pre magickú prírodu, no čo ho skutočne robí takým zaujímavým? Okrem dokonalých scenérií je jeho príťažlivosť ukrytá aj na iných miestach. Príďte sa so mnou pozrieť Islandu pod kožu a možno si rovno aj naplánujete svoju ďalšiu dovolenku. 😉


 

20:00 prestávka

20:15 Michal Knitl – Najkrajších 380 kilometrov cez peruánske Andy

380 kilometrov na dvoch nádherných túrach – Cordillera Huayahuash a Cordillera Blanca Traverse. Cordillera Huayahuash je nádherné pohorie južne od Cordillery Blancy s množstvom jazier, ľadovcov a horúcich prameňov, v ktorom prejdeme deväťdňový okruh. Oblasť je známa aj z filmu Touching the Void. Druhou túrou je prechod Cordillera Blanca Traverse, ktorú doposiaľ prešlo iba zopár ľudí na svete. Túru navrhol a prešiel Cam z Austrálie v roku 2014, podľa zápiskov ktorého som hľadal sedlá, cez ktoré pôjdem. Trasa spája množstvo údolí cez 5000-metrové sedlá bez chodníka. Človek hľadá, skúša a dostane sa do nádherných odľahlých údolí, kde nestretne nikoho. Uvidíte množstvo nádherných jazier, ľadovcov, výstup na Pico Mateo, kráľovnú Ánd Puyu Raimondi a mnoho ďalšieho. Touto túrou som začal novú etapu turistiky, a to kráčanie po horách bez chodníka. Mesiac spania väčšinou nad 4000 metrov nad morom mi priniesli zážitky, na ktoré nezabudnem.


   

  Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 18€ na oba dni, 10€ na jeden deň, alebo 6€ na druhý blok (po prestávke). Podujatie nájdete aj na facebooku.

  Nižšie nájdete normálnu vstupenku a taktiež vstupenku + 4 online prezentácie Michala Knitla o ceste v roku 2022, ktoré si môžete pozrieť 30 dní od zakúpenia. Je to jedinečná možnosť pozrieť si všetky 4 prezentácie, nakoľko nemám kapacitu odprezentovať všetky štyri témy vo vašom meste.

  Details

  Začiatok:
  15. januára od 18:00
  End:
  16. januára od 21:00
  Event Kategória:
  ,
  Event Tags:

  Miesto podujatia

  Kasárne Kulturpark Košice
  Kukučínova 2, 040 01 Juh
  Košice, Slovenská republika
  + Google Map

  Tickets

  The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
  Tickets are no longer available