Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

(Vypredané) Košice – Cestou necestou – Od Ekvádora po El Salvádor a Čína s Pavlom Dvořákom

23. októbra 2023 od 18:00 do 22:00

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach. Tešiť sa môžete na zážitky Pavla Dvořáka o Číne a navštívime karneval v Barranquile a vystúpime na sopky od Ekvádora až po El Salvador.


18:00 Cesty Čínou Pavla Dvořáka – Ťažké časy v Číne

Po troch rokoch pandemického života v malom Šanghajskom byte sa Pavel Dvořák – sinológ, youtuber a spisovateľ, konečne môže vydať na nové cesty Čínou, krajinou kde žije od roku 2009. Lenže Čína sa zmenila. Cestovanie po krajine z ktorej zmizli takmer všetci cudzinci sa stalo výzvou. Komunikácia s miestnymi, ktorým vláda tri roky tvrdila, že cudzinci sú pre nich nebezpeční, sa premenilo na neustáli boj o prelomenie predsudkov. Skrátka prišli ťažké časy, ktoré Pavla nakoniec aj vyhnali zo Šanghaja na čínsky vidiek, kde teraz žije so svojou manželkou. Na prednáške prerozpráva celý tento príbeh – od tvrdého lockdownu v Šanghaji, cez prvé cesty po ešte stále neotvorenej Číne, až po útek na vidiek a život v ňom. Poodhalí tak oponu k svojej druhej pripravovaj knihe s rovnomenným názvom. Prednáška bude spojená s predajom a autogramiádou prvej knihy: Moja čínska dekáda: Príbehy chlapca ktorý dospel v Číne.

19:30 Michal Knitl – Výstupy na sopky od Ekvádora až po El Salvádor

Neuveriteľných 100 dní v raji. Keď si spomeniem, čo sa mi podarilo za takú krátku dobu, znie to priam neuveriteľne. Výstupy na fotogenické Cayambe, Cotopaxi i Chimborazo, návšteva komunity pri Quite, hory i karneval v Kolumbii, sopky, jazerá, vodopády i kúpanie sa v Karibiku v Paname, Kostarike, Nikaragui a Salvádore. Viac ako 450 kilometrov na horách v 6 krajinách, ktoré stoja za návštevu.


 

Podujatie je vypredané. Vstupenky už nebudú ani na mieste. V Košiciach sa vidíme opäť 15.-16.1.2024. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
23. októbra 2023
Čas:
18:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kasárne Kulturpark Košice
Kukučínova 2, 040 01 Juh
Košice, Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available