Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Košice – Cestou necestou – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky – Autom okolo Austrálie

17. apríla 2023 od 19:00 do 22:00

7,00€
cestou necestou autom po Austrálii

Láka ťa to mimo európy? Tak v tom prípade ťa potešíme dvoma cestovateľskými prednáškami z druhého konca zemegule. Obe majú spoločnú jednu vec, jednosmernú letenku, no každá cesta vedie opačným smerom. V prvej ťa Nana a Nika prevedú 4-mesačnou cestou po Južnej Amerike (Od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až po Bolíviu). V tej druhej vás vezmeme na 2 roky do Austrálie, kde sa Lukáš dostal vďaka Work Holiday vízam a ostal tam dlhšie ako plánoval.


19:00 Katarína Naništová a Nikola Kökényová – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky

Pojem digitálne nomádstvo je vo svete už zabehnutým trendom, no na Slovensku sa s ním ešte stále zoznamujeme. Možnosť pracovať odkiaľkoľvek na svete sme využili aj my. S jednosmernou letenkou sme pristáli v kolumbijskej Bogote bez jasného plánu. Vzniklo z toho 4 mesačné dobrodružstvo, počas ktorého prešli od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až do turistami málo navštevovanej Bolívie. Príďte spoznať tieto krajiny, ich špecifiká, rozdielnosť a atmosféru a inšpirujte sa cestami, ktoré môžete podniknúť aj vy.

Ak nemáte odvahu vyraziť na vlastnú päsť, môžete vyraziť s nami. Prejdeme kokaínovým kráľovstvom – Medellínom, okolo najvyšších paliem na svete, pozrieme sa na ekvádorské vodopády a vulkány, peruánske Machu Picchu či jazero, kde sa narodilo Slnko.


 

20:30 Lukáš Herteľ – Autom okolo Austrálie. Príbehy a zážitky malého východňara.

Končil sa rok 2020, žil som v Austrálii, a protipandemické opatrenia sa tam začali postupne uvoľňovať. Plán bol veľmi jednoduchý – kúpiť auto, zbúchať v ňom pár dosiek, prerobiť ho na svoj pojazdný domov a vyraziť na cestu. Vopred som ale netušil, ako dlho potrvá a ani kam ma dovedie. Jedno bolo však nakoniec po deviatich mesiacoch isté. Zamiloval som sa do krajiny “”down under””…a vy sa môžete tiež.

Počas prezentácie sa spolu pozrieme ako vyzerali moje prípravy na tak dlhú sólo jazdu a či som aj reálne bol sám celý ten čas. Povieme si o tom ako je Austrália prispôsobená na takýto nomádsky štýl cestovania a či je to najmä o tom živote na pláži. Objasním vám ako je to naozaj s tými nebezpečnými tvormi a aké som reálne stretol zoči-voči. Vezmem vás na tie miesta, ktoré mne osobne prirástli k srdcu najviac…a mnoho ďalšieho.

 


 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€.  Viac informácií nájdete na našom Facebook evente. 

Details

Date:
17. apríla 2023
Čas:
19:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Kasárne Kulturpark Košice
Kukučínova 2, 040 01 Juh
Košice, Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available