Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Dolný Kubín – Cestou necestou – Saudská Arábia a magický Island

26. januára od 18:00 do 21:00

7,00€
Gabo Antal Magický Island

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v Knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Tešiť sa môžete na zážitky Silvie z tajomnej Saudskej Arábie a s fotografom Gabom navštívime magický Island.


18:05 Silvia Holmíková – Saudská Arábia – Tajomné kráľovstvo

Saudská Arábia patrí k cestovateľským svätým grálom. Hoci každoročne ju navštevujú milióny ľudí, sú to prevažne pútnici a biznismeni. Pre klasického cestovateľa bola Saudská Arábia mimo dosahu až do septembra 2019, keď sa Saudi otvorili svetu. Poďte sa so mnou pozrieť do tohto tajomného kráľovstva, o ktorom každý počul, ale nikto ho poriadne nevidel. Uvidíte fantastickú destináciu, ktorá má dve moria, zelené údolia, sopky, niekoľko púští, historické mestá, izolované kmene a k tomu všetkého je to kolíska Islamu.

19:15 Gabo Antal – Magický Island

Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a poznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú.  Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, prečo si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, ponoríme sa do najlepších teplých prameňov, budeme pozorovať polárnu žiaru, stanovať pri vodopádoch, obídeme Island dodávkou, starou Yariskou, ale aj najväčšími džípmi prebrodíme divoké rieky a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.

Details

Date:
26. januára
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Knižnica Antona Habovštiaka
Samuela Nováka 1763/2
Dolný Kubín, 02601 Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available