Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Brezno – Kolumbia a túry okolo Annapurny

26. novembra 2023 od 17:00 do 20:00

7,00€

Srdečne vás opäť pozývame na skvelý cestovateľský festival Cestou necestou v breznianskej Bombure. Tešiť sa môžete na skvelé rozprávanie charizmatického Filipa o zážitkoch z Kolumbie a s domácimi Julkou a Ľubom prejdeme túry v Nepále okolo Annapurny.

17:00 Filip Lehotský – Jánošík na liečení: Kolumbia

Ako Ayahuasca a šamani pomáhajú pri liečení depresie a úzkostí? Prečo aj vysokoškoláci túžia byť ako Pablo Escobar? Koľko g kokaínu chce prezident dovoliť užívať seniorom? Prečo pôvodné indiánky počas prvej menštruácie nemôžu vyjsť na slnko? Charizmatický Filip Jánošík porozpráva o svojich zážitkoch na netradičnom cestovateľskom premietaní. Za 5 týždňov sám precestoval Kolumbiu, kde sa zúčastnil šamanistických rituálov, putoval džungľou za pôvodnými indiánskymi kmeňmi a vydal sa po stopách narkobaróna Pabla Escobara. Viac o Filipovi zistíte na www.filipjanosik.sk 


18:20 Julka a Lubo Janto – Annapurna z každej strany

Keď sa manželský pár pracujúci v kancelárii dohodne s kamarátkou, ktorá má nohu v ortéze, že sa vyberú za svojimi prvými 5000covkami, je z toho trošku komické putovanie po jednom z najkrajších trekov sveta. Dostaneme výškovú nemoc, vytkneme si členok, no napriek všetkému prekonáme Thorong La Pass v 5400mnm a za odmenu si dáme barista cappuccino len o pár metrov nižšie. Vychutnáme si postcovidovú atmosféru poloprázdneho Nepálu a dozvieme sa ako veľmi covid zasiahol miestny turistický ruch a bežných ľudí, ktorí v ňom pracujú. V prednáške sa pozrieme aj k jednému z najvyššie položených jazier sveta Tilicho, prejdeme cez pútnicke miesto Muktinath, ale zažijeme aj safari plné nosorožcov alebo hektické Kathmandu.

Details

Date:
26. novembra 2023
Čas:
17:00 do 20:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Bombura NKP
Nám. M. R. Štefánika 16
Brezno, 97701 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available