Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Bratislava – Snow Film Fest 2023

20. novembra 2023 od 18:00 do 23. novembra 2023 od 22:00

10,00€ – 16,00€

Srdečne vás pozývame na premietanie dobrodružných filmov Snow Film Festu 2023, kde sa pozrieme na zážitky z výstupu s lyžami na vrchol 7000 metrovej hory v Nepále, na lyžiach prejdeme Laponsko, zažijeme freeride v nórskych fjordoch, na Sibíre a v Gruzínsku. Spoznáte kombináciu lietania na ultraľahkom lietadle spolu so snowboardingom v nedostupných údoliach Álp a vypočujeme si aj príbeh zo Skalistých hôr. Program je doplnený dvoma živými prezentáciami – o trojročnej ceste po Ázii so splitboardom na motorke, a o skialpovom prechode v Alpách i na Slovensku. Program je rozdelený do 2 dní a premietame v Space-up Coworkingu na Záhradníckej (oproti Radošincom) v Bratislave.


20.11.2023 Snow Film Fest


18:10 LINE AND AIR

Réžia: Geraldine Fasnacht, Dĺžka: 39 min, Trailer
Úchvatná kombinácia snowboardingu a lietania. Profesionálny snowboardista a pilot Géraldine Fasnachtová spája svoje dve najväčšie vášne, aby sa spojila s Marion Haertyovou a Christinou Lusti, aby si zajazdili na neuveriteľne odvážnych a inak nedostupných líniách uprostred Álp. Vydávajú sa po stopách priekopníkov letectva, ako bol Hermann Geiger, ktorý v roku 1921 pristál na doteraz najvyššom bode v Európe – ľadovci Monte Rosa vo výške 4 370 metrov nad morom. Vo filme nás Geraldine pozýva na palubu svojho ultraľahkého lietadla, aby sa s nami podelila o svoje filozofiu, preletieť neuveriteľnou krajinou a vychutnať si absolútnu slobodu jazdy na snowboarde v čerstvom prašane.


18:50 SPEEDUP: HIMALÁJSKY PRÍBEH

Réžia: Dario Tubaldo, Dĺžka: 55 min

Čo sa dá stihnúť za 10 hodín? Napríklad vyliezť na sedemtisícovku a zalyžovať si na nej? Horolezec a extrémny skialpinista Benedikt “Beni” Böhm láme rekordy v rýchlostných výstupoch na vysoké hory sveta, ktoré potom zjazdí na lyžiach. Svoje výstupy uskutočňuje rýchlym a ľahkým štýlom, pričom na vrchol vystúpi a do základného tábora sa vráti za 24 hodín alebo menej.

V auguste 2022 sa Beni Böhm a jeho horolezecký partner a horský vodca Prakash Sherpa vydajú na vrchol sedemtisícovky Himlung Himal v Nepále. Čakajú ich nielen preteky s časom, ale aj nástrahy vysokých hôr. Podarí sa im dosiahnuť vrchol v rekordnom čase? Benedikt Böhm ako ambasádor Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) chce prostredníctvom filmu upozorniť aj na vplyv ľudskej činnosti a klimatických zmien na krehkú prírodu najvyšších hôr sveta. S cieľom podporiť ochranu životného prostredia a ohrozených druhov v Nepále navštívili aj národný park Chitwan, kde sa populácia ohrozeného tigra bengálskeho v posledných rokoch vďaka iniciatívam WWF strojnásobila. V súčasnosti žije v lesoch krajiny opäť viac ako 350 týchto majestátnych šeliem.


19:45 prestávka

20:00 WAVY: PLAVBA MÔJHO ŽIVOTA

Réžia: Nikolai Schirmer, Dĺžka: 45 min, Trailer

Lyžiarska odysea v mrazivých severných fjordoch Nórska. Dvojica freeriderov na palube lode excentrického kapitána Crocsa sa vydáva na cestu k vysnívanej hore. Ich cieľom sú skalné veže Kvænangstindan vystupujúce z vĺn Nórskeho mora, kde si Nikolaj spomína, že pred viac ako desiatimi rokmi videl lyžiarsku trať… Film o priateľstve, ceste do neznáma, ale hlavne plný neuveriteľne fantastických zjazdov!


20:45 Prezentácia: Majlo Motorka (ČR) – Freeride Your Life

Freeride Your Life to je cesta napříč střední Asií na motorce El Jaguar a se splitem GARA. Cesta přes 18 států, dlouhá 72.000 km, na 3 roky. A tři zimy se splitem nahoru – dolu v Íránu, Arménii, Gruzii, Rusku, Kyrgyzstánu, Kazachstánu a Japonsku. Náruč hor, volný svahy, tradiční čisté jídlo a stovky zářících tváří pohostinných lidí s otevřeným srdcem. Přátelé jsou jako hvězdy. Můžou být hodně daleko, ale kdykoliv zvedneš pohled k nebi, víš, že jsou na dosah.


23.11.2023 Snow Film Fest – druhý deň


18:10 Prezentácia: Igor Marks – Haute Route na lyžiach, v Rakúsku aj na Slovensku. V Tirolsku po stopách Ötziho a v Tatrách od západu na východ

Dlhé doliny, príjemné sklony, rakúska a talianska pohostinnosť a gastronómia na chatách, aj tak môže vyzerať obľúbený skitouringový prechod v Tirolských Alpách s názvom „Po stopách Ötziho“. Prechody ľadovcov, trojtisícové vrcholy, tony prašanu…. Ale aj na Slovensku nájdeme pekné prechody. Najznámejší skialpový prechod vo Vysokých Tatrách je od Popradského plesa, cez štyri sedlá a vysokohorské chaty, až po Chatu pri Zelenom plese. A ako sa na takéto prechody pripraviť? Čo všetko by mal človek zvládnuť, akými zručnosťami disponovať? Lebo za pekným fotkami a silnými zážitkami sú najmä roky skúseností, nie je to len o kondičke a lyžiarskej technike… Alebo ako sa hovorí: „Pripraveným šťastie praje.“


19:15 prestávka

19:25 OSAMENIE

Réžia: Heather Mosher, Krajina: Kanada, Dĺžka: 45 min
Ako sa vyrovnať so smrťou blízkeho človeka? Profesionálna horolezkyňa a horská vodkyňa Sarah Hueniken zasvätila horám celý svoj život. Keď počas jedného z jej zážitkových lezeckých kempov zasiahne lezca v stene lavína a zahynie jedna z jej najlepších priateliek, prepadá sa Sarah psychicky na samé dno. Upadá do temnoty, ktorá zasiahla aj mnoho iných horských vodcov po tom, čo zažili tragickú nehodu. Cesta k uzdraveniu a znovunájdeniu istoty v horách zavedie Sarah do troch náročných mixových stien kanadských Skalistých hôr, ktoré sa pokúsia zdolať za jediný deň. Dokáže prekonať traumatický zážitok a nájsť opäť sama seba?


 

20:10 prestávka

20:20 LAPLAND EXPLORER

Réžia: Nika Ballus, Dĺžka: 20 min, Trailer

Nika Ballusová, aktuálna držiteľka Guinnessovho rekordu za najdlhší výlet na kitesurfe bez podpory, utrpela v roku 2019 nehodu, ktorá jej zmenila život… Viac ako rok sa zotavovala v nemocnici po úplnej rekonštrukcii nohy a snívala o ďalšej ceste. Jej sen sa po troch rokoch stáva skutočnosťou. V apríli 2022 sa vydáva na svoj prvý sólo traverz fínskeho a nórskeho Laponska: bez podpory, len s lyžami, výstrojom a sánkami… A je to poriadna jazda!


20:40 LUŽBA: DUŠA SIBÍRA

Réžia: André Costa, Dĺžka: 20 min, Trailer

Hľadanie nadýchaného prašanu zavedie štyroch rakúskych lyžiarov na rozľahlé zasnežené pláne Sibíri. Prichádzajú do odľahlej dediny Luzba uprostred hôr, kde stretávajú Antona Lementeva, štyridsaťročného priekopníka freeridu. Jeho spomienky na priekopnícke lyžiarske výpravy do miestnych hôr nás zavedú do dávnych čias, keď on a jeho priatelia hľadali únik z neďalekého špinavého priemyselného mesta Novokuzneck. Skupina lyžiarov sa spoločne vydáva na cestu za najlepším prašanom svojho života, ale zároveň nahliadne do hlbín svojráznej ruskej duše.


21:00 SALAŠ: GRUZÍNSKÝ FREERIDE

Réžia: Ondřej Pekárek, Dĺžka: 20 min

Zapichnite prst do mapy Veľkého Kaukazu, kúpte si stan a varič, vyrobte expedičné sane a vyrazte v ústrety neznámemu. Práve o tom je nový film s názvom Salaš od Freerideguides.cz, ktorý vznikol pri objavovaní novej lokality v Gruzínsku.


21:20 LALODGE

Réžia: Hugo Laugier, Dĺžka: 10 min

Aké zimné disciplíny dokáže freeskista Hugo Laugier? Vtipný skeč o tom, ako si freeskista Hugo oblečie svoj najlepší dres a v sprievode svojho “trénera” a päťnásobného olympijského medailistu Martina Fourcada si vyskúša biatlon, slalom a dokonca aj hokej! Vychutnajte si desať minút zábavy a nevšedného predstavenia v jednej z epizód seriálu LALODGE.Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 12€, alebo 7€ na druhý blok (po prestávke) alebo za 18€ na oba dni na mieste. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Začiatok:
20. novembra 2023 od 18:00
End:
23. novembra 2023 od 22:00
Cost:
10,00€ – 16,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

SPACE UP | Coworking & Events
Záhradnícka 95
Bratislava, 81102 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available