Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Bratislava – Cestou necestou – Uganda – po stopách horských goríl – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky

2. mája 2023 od 19:00 do 22:00

7,00€

Po druhýkrát v priestore Space-up Coworking predstavíme čerstvé cestovateľské dobrodružstvá. Najprv sa vyberieme s Nanou a Nikou na 4 mesiace do Južnej Ameriky, počnúc Kolumbiou, Ekvádorom a Peru, končiac Bolíviou. V druhej prezentácii sa s Veronikou vyberieme po stopách posledných horských goríl, žijúcich v trojuholníku medzi Rwandou, Kongom a Ugandou.

 

19:00 Katarína Naništová a Nikola Kökényová – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky

Pojem digitálne nomádstvo je vo svete už zabehnutým trendom, no na Slovensku sa s ním ešte stále zoznamujeme. Možnosť pracovať odkiaľkoľvek na svete sme využili aj my. S jednosmernou letenkou sme pristáli v kolumbijskej Bogote bez jasného plánu. Vzniklo z toho 4 mesačné dobrodružstvo, počas ktorého prešli od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až do turistami málo navštevovanej Bolívie. Príďte spoznať tieto krajiny, ich špecifiká, rozdielnosť a atmosféru a inšpirujte sa cestami, ktoré môžete podniknúť aj vy. Ak nemáte odvahu vyraziť na vlastnú päsť, môžete vyraziť s nami. Prejdeme kokaínovým kráľovstvom – Medellínom, okolo najvyšších paliem na svete, pozrieme sa na ekvádorské vodopády a vulkány, peruánske Machu Picchu či jazero, kde sa narodilo Slnko.


 

20:30 Veronika Kapcová Balážiová – Uganda – po stopách horských goríl

Reportážne fotografie a úsmevné príbehy vás prenesú do Ugandy, kde sa vyberieme po stopách posledných horských goríl. V požičanom aute upravenom na spanie pôjdeme na safari po stopách ďalších divokých zvierat v štyroch ugandských národných parkoch a poplavíme sa po Níle. Dozviete sa recept na výrobu banánového piva a ginu, ako aj pochúťky zvanej „rolex“. Navštívime úspešný projekt slovenskej doktorky, ktorá v Ugande založila kliniku pre ľudí s HIV. Uganda je prezývaná „Perla Afriky“. Nenechajte si ujsť možnosť inšpirovať sa. Nebude chýbať ani súťaž o ugandskú kávu.

Details

Date:
2. mája 2023
Čas:
19:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

SPACE UP | Coworking & Events
Záhradnícka 95
Bratislava, 81102 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available