Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Bratislava – Cestami necestami #46 – Aké je to pracovat 150+ dní v Antarktíde?

29. marca 2023 od 19:00 do 22:00

7,00€

Aké je to pracovať pre dve rôzne firmy v Antarktíde? S Róbertom, ktorý zavíta na pár dní na Slovensko, nazrieme za oponu expedícií naprieč celým zamrznutým kontinentom.


19:00 Róbert Vrábel – Expedície a život vo vnútrozemí Antarktídy

V prvej časti prednášky sa porozprávame o tom, aké je to stráviť vyše 100 dní v stane v Antarktíde uprostred ľadovca, ako sa to dá prežiť, čo všetko obnáša práca uprostred Antarktídy, ako vybudovať logisticky kemp pre expedície po celom kontinente a všetko s tým spojené. Zaletime krížom krážom aj na južný pól, povieme si aké to je pracovať na južnom póle, aká tam vie byt zima, prečo tam vlastne ľudia chodia a čo sa tam dá robiť. Nebude chýbať reč ani o tom, aké ťažké je zdolať najvyšší vrch Antarktídy, akí ľudia vlastne navštevujú Antarktídu a dozvieme sa aj ako zanechať po sebe Antarktídu takmer nedotknutú.


 

20:15 Róbert  Vrábel – Expedície expedičnou loďou na pobrežie Antarktídy, Južnú Georgiu a Falklandske ostrovy. Aké je to žiť a pracovať na expedičnej lodi, ktorá sa plaví v antarktických vodách po stopách Antarktickej zvieracej ríše.

Aby toho nebolo málo, tak pri návrate po 100 dňoch bez akéhokoľvek dňa voľna uprostred mrazivého kontinentu naskočíme hneď na expedičnú loď a po jednom dni v civilizácii sa poplavime naspäť do Antarktídy s cieľom objavovať tučniaky, tulene, veľryby, ľadovce a všetky krásy spojené s mrazivým kontinentom. Zapadlujeme na kayakoch, ukážeme si niečo z poloostrova Antarktídy a ak to nebude stačiť, na ceste naspäť nazrieme aj do jedných z najunikátnejších miest južnej pologule – Južnej Georgie a Falklandskych ostrovov.  


 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu (ak to kapacita dovolí). Podujatie nájdete aj na facebooku.

 

Details

Date:
29. marca 2023
Čas:
19:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

SPACE UP | Coworking & Events
Záhradnícka 95
Bratislava, 81102 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available