Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Bojnice – Cestou necestou – Turistika a 6812 metrová Ama Dablam v Nepále + to najkrajšie z amerických Rockies

10. januára od 18:00 do 21:00

8,00€ – 20,00€
Srdečne vás pozývame na Cestou necestou v bojnickej Meridiane. Uvidíte dve prezentácie, v ktorých strávime väčšinu času v horách. S Jankou spoznáte Everest i Annapurna Base Camp, po ktorých výjdeme na jednu z najnáročnejších hôr Ama Dablam s výškou 6812 metrov. V druhej prezentácii spoznáte to najkrajšie z amerických Rockies – Wind River High Route, Yellowstone i Glacier National Park.

18:10 Jana Vaňková – Nepál – od najznámejších trekov až po výstup na Ama Dablam (6 812 m)

Everest Base Camp Trek alebo Annapurna Base Camp Trek patria medzi najobľúbenejšie treky v Nepále. Veď kto by sa nechcel pozrieť pod najvyššiu alebo najnebezpečnejšiu horu sveta? V tejto prednáške sa pozrieme do najkrajších kútov nepálskych Himalájí a taktiež na dva výstupy – Lobuche East (6 119 m) a Ama Dablam (6 812 m). Ama Dablam patrí medzi najtechnickejšie a najkrajšie hory Nepálu, preto je aj výstup na túto horu sprevádzaný veľmi ťažkými podmienkami, ktoré ale rozhodne stojí za to prekonať.

19:15 prestávka

19:30 Michal Knitl – To najkrajšie z amerických Rockies

To najlepšie zo severu amerických Rockies, kadiaľ vedie CDT – Continental Divide Trail. Na rozdiel od oficiálneho chodníka som si vybral alternatívne a náročnejšie chodníky, ktoré budete milovať.

  • Trojdňová túra cez pohodový Teton Crest Trail pod snehom.
  • Wind River High Route – túra, ktorá je právom považovaná za najkrajšiu v kontinentálnom USA okrem Aljašky, kde som často išiel po hrebeni so snehom, mimo chodníkov a iba s pomocou navigácie.
  • Yellowstone plný gejzírov
  • Glacier National Park s nádhernými horami, jazerami a medveďmi.
 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Ak ste náš pravidelný návštevník a radi by ste si pozreli prezentácie, ktoré sme nahrali aj v iných mestách, odporúčame ročnú vstupenku s prístupom ku archívu k viac ako 100 prednáškam online. Máme varianty pre 1 osobu a aj pre 2 osoby.

Nižšie nájdete normálnu vstupenku a taktiež vstupenku + 4 online prezentácie Michala Knitla o ceste v roku 2022, ktoré si môžete pozrieť 30 dní od zakúpenia. Je to jedinečná možnosť pozrieť si všetky 4 prezentácie, nakoľko nemám kapacitu odprezentovať všetky štyri témy vo vašom meste.

Details

Date:
10. januára
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
8,00€ – 20,00€
Event Kategória:
Event Tags:
,

Miesto podujatia

MERIDIANA Bojnice rezort
Prievidzská 55
Bojnice, 97201 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available