Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

(Vypredané) Bobrovec – Cestou necestou – Nároční 4 – autom z Košíc do Turecka a Arménska i výstup na 10 sopiek v Mexiku a Guatemale

21. januára 2023 od 18:00 do 21:00

7,00€

Podujatie je vypredané. Vstupenky nebudú ani na mieste. O deň neskôr – v nedeľu, budeme v Poprade, kde máme miesta dosť

Po prvýkrát organizujeme podujatie v Bobrovci, u dlhoročných priateľov v kaviarni V Rozlete. Máme pre vás dve prezentácie z dvoch odlišných svetov. V prvej s Mišom vyjdete na 10 sopiek v Guatemale a Mexiku a neskôr sa preveziete z Košíc do Turecka a Arménska aj s výstupom na Ararat.


 

18:00 Michal Knitl – Mexiko a Guatemala – pláže, cenotes, výstupy na sopky i medený kaňon

Prvý týždeň v Mexiku spoznávam Yucatan – piesočnaté pláže, pamiatky Májov a najmä úžasné cenotes (prírodné jazerá, ktoré sú akoby v dierach v zemi). Cez Chiapas a pekné vodopády sa presúvam do Guatemaly, kde v priebehu 10 dní vychádzam na vrcholy sopiek Santa Marta, Tajumulco, Toliman, Atitlan, Acatenango i Fuego, ktorý stále chŕli lávu. Po návrate do Mexika sa presúvam do Barrancas del Cobre na severe krajiny. Oblasť bola a ešte stále je trochu nebezpečná pre hranicu drogových kartelov. Niekoľko dní kráčam po kaňonoch, ktoré sú hlabšie ako Grand Canyon. Cestu končím výstupom na štyri sopky v oblasti Mexico city – Nevado Toluca, Volcan Ajusco, Iztaccihuatl (5230 metrov) a Pico de Orizaba (5636 metrov) v priebehu šiestich dní. Mexiko a Guatemala ma veľmi príjemne prekvapili.


 

19:00 Matej Biľ, Fedor Pavkovček – Rally – Košice Ararat / Arménsko / Turecko Košice

Sadnúť do auta a vyraziť bez prípravy, bežné – keď idete do práce alebo na nákup. Ale nie bežné, keď sa chystáte vyraziť na 28 ročnom Mercedese 🚐 z Košíc, prejsť cez Pamír, zdolať Mongolskú púšť, Sibir, okúpať sa v Bajkale, popri tom zdolať 8 časových pásiem a navštíviť Vladivostok. A dať to v čase bežnej dovolenky. 🥴 Toto sme my – “Nároční” – skupina cestovateľov, ktorá rada prekonáva výzvy. Tento rok sme ukončili trilogiu Damavand 🏔Elbrus🏔 Ararat🏔 a s našim korábom pristáli tam, kde Noe 🛳 – na úbočí Araratu. A pokúsili sa túto posvätnú horu zdolať. Zobrali sme so sebou aj to, čo Noe zabudol – dinosaury 🦖 Aké je to zdolať Ararat 🏔 päťtisícovku bez horských chát, lanoviek a pitnej vody? Aké je Arménsko 🇦🇲 krajina slávneho brandy Ararat🥃 a prvá kresťanská krajina na svete, ktorá sa na svoju posvätnú horu Ararat môže len pozerať ? A prečo bol dobrý nápad vymeniť na ceste domov stred Turecka za južné pobrežie keď je to dlhšie a pomalšie? A prísť domov o 20 dní a 9800 km…


 

Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
21. januára 2023
Čas:
18:00 do 21:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:
,

Miesto podujatia

V Rozlete
Bobrovec 235
Bobrovec, Slovenská republika
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available