Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
 • Táto event už prebehla.

Bobrovec – Cestou necestou – Prechod peruánskych Ánd a Great Divide Trail v Kanade

13. januára od 18:00 do 21:00

8,00€
Srdečne vás pozývame na Cestou necestou v kaviarni V Rozlete v Bobrovci. Uvidíte dve prezentácie o prvých slovenských prechodoch Cordillera Blanca Traverse v Peru a Great Divide Trail v Kanade, ktoré navnadia každého milovníka hôr a turistiky.

18:10 Michal Knitl – Najkrajších 380 kilometrov cez peruánske Andy

380 kilometrov na dvoch nádherných túrach – Cordillera Huayahuash a Cordillera Blanca Traverse. Cordillera Huayahuash je nádherné pohorie južne od Cordillery Blancy s množstvom jazier, ľadovcov a horúcich prameňov, v ktorom prejdeme deväťdňový okruh. Oblasť je známa aj z filmu Touching the Void. Druhou túrou je prechod Cordillera Blanca Traverse, ktorú doposiaľ prešlo iba zopár ľudí na svete. Túru navrhol a prešiel Cam z Austrálie v roku 2014, podľa zápiskov ktorého som hľadal sedlá, cez ktoré pôjdem. Trasa spája množstvo údolí cez 5000-metrové sedlá bez chodníka. Človek hľadá, skúša a dostane sa do nádherných odľahlých údolí, kde nestretne nikoho. Uvidíte množstvo nádherných jazier, ľadovcov, výstup na Pico Mateo, kráľovnú Ánd Puyu Raimondi a mnoho ďalšieho. Touto túrou som začal novú etapu turistiky, a to kráčanie po horách bez chodníka. Mesiac spania väčšinou nad 4000 metrov nad morom mi priniesli zážitky, na ktoré nezabudnem.

   


  19:10 prestávka

  19:20 MIchal Knitl – Great Divide Trail a okolité hory

  Great Divide Trail v Kanade je právom považovaný za druhú najťažšiu túru v Severnej Amerike (po Hayduke traile). Po prejdení malej časti v roku 2019 ma kanadské Rockies priťahovali ako magnet. Postupne som prešiel viac ako 1150 kilometrov (52+ kilometrov stúpania) peši na horách, poväčšine po alternatívnych chodníkoch, ktorých je na GDT neúrekom. Príďte si vypočuť príbeh o putovaní naprieč divočinou, kde často nebolo ani stopy po ľuďoch. Okrem oficiálnych a alternatívnych trás GDT si povieme aj o výstupoch na niekoľko hôr v Rockies i o oblasti Bugaboos. Po Cordillera Blanca Traverse a Wind River High Route bola táto túra ako čerešničkou na torte a ideálnym ukončením leta.

   Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

   Ak ste náš pravidelný návštevník a radi by ste si pozreli prezentácie, ktoré sme nahrali aj v iných mestách, odporúčame ročnú vstupenku s prístupom ku archívu k viac ako 100 prednáškam online. Máme varianty pre 1 osobu a aj pre 2 osoby.

   Details

   Date:
   13. januára
   Čas:
   18:00 do 21:00
   Cost:
   8,00€
   Event Kategória:
   Event Tags:

   Miesto podujatia

   V Rozlete
   Bobrovec 235
   Bobrovec, Slovenská republika
   + Google Map

   Tickets

   The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
   Tickets are no longer available