Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Banská Bystrica – Cestou necestou – Stopovanie naprieč Mexikom, Pacifická hrebeňovka a Amazonský prales

28. januára 2023 od 18:00 do 21:30

7,00€ – 10,00€

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v banskobystrickom Múzeu SNP. Tešiť sa môžete na stopárske dobrodružstvo naprieč Mexikom, s Ivkou prejdeme pešo cez 4000 km dlhú Pacifickú hrebeňovku a fantastický fotograf Roman nám porozpráva o svojich zážitkoch z brazílskeho dažďového pralesa.


18:00 Jakub Datko – Naprieč Mexicom z Tijuany až do Cancúnu

Porozprávam vám zážitky z mojej sólo cesty po Mexiku, ako som prešiel z USA do Tijuany, cestu po západnom pobreží do Mazatlánu a hlavne moje stopovacie dobrodružstvo z Mazatlánu do Cancúnu, kde vás prevediem malými aj väčšími mestami. Prezradím vám aj moje dojmy z ľudí, ktorí ma viezli, ukážem piramídy v Teotihuacan a Cancúnske pláže.


 

19:10 Ivka Smolková – Keď nevieš čo so životom, skús Pacifickú hrebeňovku

Príbeh o 4000+ kilometroch na pešo vyplnený horami, riekami, ľuďmi, jedlom, slzami, bolesťou, zúfalstvom, radosťou a všetkým možným na čo si len spomeniete. Prejdeme sa púšťou, skalnatými horami a sedlami, nekonečnými lesmi ale aj zhorenými časťami Kalifornie, Oregonu a Washingtonu.


20:20  Roman Nemec – Skutoční hrdinovia Amazónie

„Starať sa o zdravie domorodých obyvateľov znamená zachovať Amazonský prales!“
V súčasnosti, keď sa v médiách hovorí o Amazonskom pralese, správy sa týkajú devastačného odlesňovania, nezákonného ťaženia minerálov a násilností páchaných na domorodcoch. Smutné je, že vlády štátov, na ktorých území sa Amazon rozprestiera, konajú príliš pomaly a málo. Tento negatívny trend je žiaľ dlhodobý a s alarmujúcou tendenciou. Týka sa nás to? Celkom určite áno, je to predsa prírodné dedičstvo nás všetkých. Počas svojich ciest do Amazonského pralesa sa Roman zoznámil s NGO Brazílske lekárske expedície- EDS, ktorí ho pozvali dokumentovať ich prácu na expedícii v apríli 2019 a v roku 2022. O svojich fascinujúcich zážitkoch nám tento skvelý fofograf porozpráva viac na našom festivale.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
28. januára 2023
Čas:
18:00 do 21:30
Cost:
7,00€ – 10,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Múzeum SNP
Kapitulská 23
Banská Bystrica, 97559 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available