Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Banská Bystrica – Cestou necestou – 10 revolučných mesiacov v Kolumbii – Stopom naprieč Madeirou za 10 dní

12. mája 2023 od 19:00 do 22:00

7,00€

Európsky ostrov alebo Kolumbijská karanténa? V jednom večeri vás Nana a Nika zoberú stopom na ostrov večnej jari – na Madeiru a v druhej prednáške sa dozviete všetko o živote na severe Kolumbii, kde Paťka pôvodne prišla na 2 a pol mesiaca a ostala tam desať, ako sama hovorí, revolučných mesiacov.


19:00 Katarína Naništová a Nikola Kökényová – Stopom naprieč Madeirou za 10 dní

“Plán je jasný. Prejsť portugalský ostrov, známy aj ako Ostrov večnej jari, stopom a vidieť čo najviac. Po pristátí lietadla v hlavnom meste Funchal prechádzame napešo dvoma najvyššími horami Madeiry, Pico Ruivo a Pico Areiro, s batohmi na pleciach a pokračujeme ďalej po pobreží doslova celého ostrova.

Stopli sme už turistov, starého pána, ktorý si sem prišiel užiť dôchodok ale aj Madeirčana, ktorý nerozumel anglicky a namiesto polhodiny cesty nás vozil dve hodiny stredom ostrova a pozval nás na tradičný madeirský nápoj Poncha. O 12-tej na obed. Bez raňajok. 😀

Napriek tomu, že celú cestu stopujeme, sme nevynechali ani jedno miesto, ktoré sme mali na zozname a minuli sme naozaj smiešnu sumu. Navyše, túto exotiku si môžete užiť po novom veľmi jednoducho s priamymi letmi už aj vy. O tom viac na prednáške :). ”


 

20:30 Patrícia Holíková: 10 revolučných mesiacov v Kolumbii

Ako sa sólo nomádske dobrodružstvo na dva a pol mesiaca v Kolumbii stalo cestou môjho života a desaťmesačným transformačným okamihom. Ako som (ne)vyhorela, ako som sa stratila a našla v kolumbijskom Karibiku počas tvrdého lockdownu.


 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€. Podujatie nájdete aj na našom Facebooku.

Details

Date:
12. mája 2023
Čas:
19:00 do 22:00
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Múzeum SNP
Kapitulská 23
Banská Bystrica, 97559 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available